Australan musí doplatit výživné, nebo nesmí 8000 let opustit Izrael

Ilustrační foto. (Pixabay/ID 506967)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/ID 506967

Australan Noam Huppert říká, že mu nebude dovoleno opustit zemi svého pobytu, Izrael, po dobu asi 8000 let. Informuje o tom australský zpravodajský portál news.com.au.

Podle informací se Noam Huppert v roce 2012 přestěhoval za svou bývalou manželkou do Izraele, aby byl blíže jejich společným dětem. Krátce poté manželka podala žalobu u izraelského rodinného soudu. Soud proto rozhodl, že Huppert musí platit výživné ve výši 5000 šekelů, tedy přibližně 1427 eur, měsíčně na každé dítě, dokud děti nedosáhnou věku 18 let. To by odpovídalo celkové částce přes 500 000 eur.

Týdeník FORUM, číslo 19 (FORUM 24)

Podle zprávy soud rozhodl, že Huppert nesmí opustit zemi, dokud nezaplatí celou částku výživného. Zpráva serveru News.com.au také ukazuje snímek obrazovky, na kterém je nastaveno, že konečné datum je 31. prosince 9999, což je pravděpodobně nejvyšší možné datum, které lze v systému zvolit.

Muž prý také nesmí vycestovat ze země na dovolenou nebo za prací. „Od roku 2013 jsem zavřený v Izraeli,“ řekl 44letý muž podle serveru news.com.au. Huppertová se domnívá, že zákaz vycestování ze země by se mohl týkat více mužů. Veřejně promlouvá, aby pomohl ostatním.

Podle webu hrozí podobné problémy mnoha mužům. Marianne Azizi, nezávislá britská novinářka, která se snaží o zvýšení povědomí o této problematice, uvedla, že je „téměř nemožné zjistit“ přesný počet postižených mužů. Naznačila však, že ve stejné situaci mohou být „stovky“ australských občanů.

„Nemohla jsem získat čísla od žádné zahraniční ambasády,“ řekla Mariana Azizi, která vystupuje v nezávislém dokumentárním filmu No Exit Order z roku 2019. Podle Azizi byl „nejblíže“ zdroj z britského velvyslanectví před pandemií, který údajně „říkal, že dostávají kolem 100 dotazů měsíčně“.

„Je to přísně střežené tajemství,“ řekla. „Pokud jsou na tom ostatní cizinci podobně, tak bych si mohla tipnout, že jsou tam stovky Australanů.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]