Případ australské veganky, která dala k soudu své sousedy za to, že na zahradě grilovali a údajně ji obtěžovali „zápachem“ masa, má překvapivý vývoj.

Cilla Cardenová z Perthu si stěžovala, že nemůže chodit na zahradu, kam přes plot od sousedů proniká vůně pečeného masa, což vyhodnotila jako případ pro vrchní soud. Informovala o tom místní rozhlasová stanice Jack.fm. Jelikož se Cardenová nespokojila s verdiktem soudu, který její trestní oznámení obratem smetl ze stolu, Cardenová si na své sousedy alespoň postěžovala v místní televizi. Svým vystoupením, v němž zhodnotila, že sousedé mají „devastující dopad na její život“, podrážděná veganka zřejmě pohnula masami. Lidé se krátce po odvysílání pořadu spojili a v odvetu chystají kolem zahrady Cardenové hromadné grilování.

Vznikla facebooková stránka „Community BBQ for Cilla Carden“ s pozváním na grilovací sešlost, jejímž cílem je „přímo u dveří“ (dotyčné veganky) přispět k udržení „staré dobré australské tradice – grilování“.

Výzva zjevně padla na úrodnou půdu a za krátký čas přislíbilo účast na 3500 lidí a dalších 9000 o akci projevilo zájem. „Cilla Gardenová má problém se svými sousedy připravujícími maso na grilu, protože je veganka. Nedávno je dala k vrchnímu soudu!“ stojí v pozvánce. „Nenechte Cillu zničit starou dobrou australskou tradici a přijďte na naše společné grilování,“ vyzývají pořadatelé, kteří zároveň zapovídají vstup veganům.

Jak se k hromadnému grilování plánovanému na sobotu 19. října, postaví Cardenová, není jisté, nicméně už vzkázala, že se kvůli této akci radila se svými právníky.

 

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora