Auto s kolaboranty vyletělo v Melitopolu do vzduchu. Obětí je i bývalý ukrajinský policista, řekl starosta města

O výbuchu informoval starosta Melitopolu Ivan Fedorov (Pseudoua / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

O výbuchu informoval starosta Melitopolu Ivan Fedorov | FOTO: Pseudoua / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

V okupovaném Melitopolu odpoledne došlo k výbuchu vozidla, ve kterém jeli proruští kolaboranti. Na sociálních sítích to oznámil starosta města Ivan Fedorov.

„Další melitopolský zrádce dostal odměnu po zásluze. Jeho kariérní vzestup skončil. Jedním ze zraněných po dnešním výbuchu automobilu v Melitopolu se totiž stal místní policejní kolaborant, bývalý příslušník vnitřní bezpečnosti Národní policie Andrej Blavatskyj,“ napsal na svém telegramovém účtu starosta Ivan Fedorov.

Podle předběžných zpráv výbuch vozidla utrhnul Blavatskému nohu a druhou mu těžce poranil, takže bude možná nutná amputace. Další muž byl těžce zraněn, ale bližší informace o jeho zdravotním stavu nejsou.

Po obsazení Melitopolu přešel policista Blavatskyj na stranu ruských okupantů a stal se náčelníkem oddělení místní policie.

Podle očitých svědků přijelo vozidlo, v němž seděli příslušníci ruské zpravodajské služby, zaparkovalo a poté došlo k výbuchu improvizované výbušniny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články