Auto s prezidentem Zelenským mělo v Kyjevě nehodu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (President of Ukraine - Official website / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | FOTO: President of Ukraine - Official website / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Auto s ukrajinským prezidentem mělo v Kyjevě nehodu, Volodymyr Zelenskyj ale nebyl zraněn, informoval o tom na facebooku jeho mluvčí Serhij Nykyforov. Příčiny nehody se vyšetřují.

„V Kyjevě se střetlo auto s automobilem ukrajinského prezidenta a jeho doprovodnými vozy. Zdravotníci, kteří prezidenta doprovázeli, poskytli pomoc řidiči druhého auta,“ napsal Nykyforov. Jak dodal, prezidenta prohlédl lékař, který nezjistil žádná vážná zranění.

Antisystémová demonstrace na Václavském náměstí v Praze (3. 9. 2022) (Jan Šibík / FORUM 24)

K nehodě mělo dojít při návratu Zelenského z města Izjum, které ukrajinská armáda dobyla minulý týden při své ofenzivě v Charkovské oblasti. Zúčastnil se tam vztyčování ukrajinské vlajky a poděkoval přítomným vojákům.

„Dříve, když jsme vzhlédli, vždy jsme hledali modrou oblohu. Dnes, když se podíváme nahoru, hledáme vlajku Ukrajiny. Naše modrožlutá vlajka už vlaje v osvobozeném Izjumu. A tak tomu bude v každém ukrajinském městě a vesnici. Směřujeme pouze jedním směrem – vpřed a k vítězství,“ napsal Zelenskyj ve středu na Telegramu.

„Prezident poděkoval vojákům za osvobození ukrajinského území a slavnostně vztyčil ukrajinskou vlajku nad budovou městské rady,“ uvedla na facebooku 25. výsadková brigáda Sičeslav s tím, že přítomní při ceremoniálu uctili padlé ukrajinské obránce minutou ticha.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články