Autor dokumentu s projevem Prymuly je PR guru Marek Prchal. Oficiálně to však popírá

Screenshot ČT

Ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: Screenshot ČT

Marketingová komunikace prosakuje i do stylu, jakým se na sítích projevuje ministr zdravotnictví Roman Prymula. Na Twitter točí zdánlivě zábavná videa, jeho úterní projev poněkud slepě pochvalovalo mnoho lidí. Jenže i tady se ukazuje, že nešlo o práci ministra, nýbrž o PR guru Marka Prchala a jeho týmu.

Do českých redakcí se dostal dokument s přepisem úterního projevu ministra zdravotnictví Romana Prymuly. V metadatech – tedy datech obsahujících skryté informace o souboru – tohoto dokumentu se v kolonce autor objevilo jméno PR marketéra Marka Prchala, který proslul polibkem od Andreje Babiše, když chválil jeho zásluhy po vítězství ve volbách. Se svým týmem se stará o sociální sítě hnutí ANO.

Server iRozhlas požádal o jeho oficiální vyjádření. Na dotaz novináře však uvedl, že on není autorem dokumentu. Proč ale data ukazují na jeho autorství, nedokázal zdůvodnit. „To nevím. Podle mě je to projev pana Prymuly,“ odpověděl stroze Prchal. Jeho PR tým s resortem zdravotnictví oficiálně nemá nic společného. Na dotazy ministerstvo nijak blíže nereagovalo.

Na Prchalovo autorství již ve středu upozornil uživatel Twitteru Jiří T. Král. Vzhledem k tomu, kolik kladných reakcí zaregistroval Prymulův proslov, je patrné, že práce Babišova PR týmu přesně zapůsobila tak, jak měla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner