Autorka Harryho Pottera pod palbou. Zastala se ženy, která se vyjadřovala proti trans lidem

J. K. Rowlingová (wikipedia)

J. K. Rowlingová | FOTO: wikipedia

Spisovatelka J. K. Rowlingová se na svém twitterovém účtu zastala Mayi Forstaterové, ženy, která přišla o zaměstnání poté, co veřejně kritizovala vládu Velké Británie, která má v plánu umožnit lidem, aby si sami určovali svůj gender.

Jak připomíná CNN, Forstaterová nevěří, že je možné změnit pohlaví, a tak muž, který podstoupí operativní zákrok, bude stále mužem, přestože zákon na něj bude pohlížet jako na ženu. Soudce zaměstnaneckého soudu, který se zabýval tím, že Forstaterová byla poté propuštěna z místa v Centru pro globální vývoj, uvedl, že její pohled je absolutistický a „neslučitelný s lidskou důstojností a se základními právy ostatních“.

Rowlingová poté uvedla: „Oblékejte se, jak je libo. Říkejte si, jak se vám líbí. Spěte s kýmkoli dospělým, který bude souhlasit. Žijte ten nejlepší život v míru a bezpečí. Ale trestat ženy vyhozením z práce, když řeknou, že pohlaví existuje?“ ptala se spisovatelka na svém twitteru a přidala hashtagy na podporu Forstaterové.

Rowlingovou zkritizovali zástupci různých organizací na podporu transgender osob. Mnoho negativních reakcí se objevilo také na Twitteru, kde měl příspěvek Rowlingové v neděli odpoledne skoro 37 tisíc komentářů, ale také téměř 190 tisíc lajků.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]