Autorka Harryho Pottera pod palbou. Zastala se ženy, která se vyjadřovala proti trans lidem

Eric Drooker

Spisovatelka J. K. Rowlingová se na svém twitterovém účtu zastala Mayi Forstaterové, ženy, která přišla o zaměstnání poté, co veřejně kritizovala vládu Velké Británie, která má v plánu umožnit lidem, aby si sami určovali svůj gender.

Jak připomíná CNN, Forstaterová nevěří, že je možné změnit pohlaví, a tak muž, který podstoupí operativní zákrok, bude stále mužem, přestože zákon na něj bude pohlížet jako na ženu. Soudce zaměstnaneckého soudu, který se zabýval tím, že Forstaterová byla poté propuštěna z místa v Centru pro globální vývoj, uvedl, že její pohled je absolutistický a „neslučitelný s lidskou důstojností a se základními právy ostatních“.

Rowlingová poté uvedla: „Oblékejte se, jak je libo. Říkejte si, jak se vám líbí. Spěte s kýmkoli dospělým, který bude souhlasit. Žijte ten nejlepší život v míru a bezpečí. Ale trestat ženy vyhozením z práce, když řeknou, že pohlaví existuje?“ ptala se spisovatelka na svém twitteru a přidala hashtagy na podporu Forstaterové.

Rowlingovou zkritizovali zástupci různých organizací na podporu transgender osob. Mnoho negativních reakcí se objevilo také na Twitteru, kde měl příspěvek Rowlingové v neděli odpoledne skoro 37 tisíc komentářů, ale také téměř 190 tisíc lajků.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]