Bábek: Ministr Havlíček by měl v pohádce delší nos než Pinocchio. Nežijeme v pohádce, tak mu napišme, že je lhář

repro YouTube

Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů | FOTO: repro YouTube

Ministru Havlíčkovi by v pohádce narostl delší nos, než měl Pinocchio. Nežijeme v pohádce, tak to nazvěme pravým jménem. Ministr Havlíček je lhář a jeho prohlášení, že gastro provozy dostávají kompenzace ve výši 270 000 korun, je čistá lež. Je naprosto nepřípustné, aby člen vlády tímto způsobem překrucoval fakta a vlastně tím poštvával jednu skupinu obyvatel proti jiné.

Babišova vláda, kde pan Havlíček obsadil dvě křesla, nařídila zavřít provozovny, obchody a služby. Nestalo se to včera. Jsou to už tři měsíce, co všichni postižení živnostníci a drobní podnikatelé čekají na řádnou kompenzaci. Vláda to udělat buď neumí, nebo nechce. Podnikatelské odbory trvají na tom, že jediná možná a spravedlivá forma kompenzace ztrát podnikatelům a živnostníkům je okamžitá úhrada 75 % z obratu za stejné období předchozího roku. Navrhovali jsme to již na podzim loňského roku a trváme na tom i letos. Podobně, jako to udělali v Rakousku, či Německu  rychle a jednoduše. To je jediné řešení, které zabrání katastrofě českého podnikání.

Babišově vládě už po všech nesplněných slibech nevěříme ani nos mezi očima. Vyzýváme proto všechny živnostníky a drobné podnikatele, kteří nedostávají 270 000 korun, k přímé akci. Napišme ministru Havlíčkovi, že je lhář. Svůj vzkaz můžete poslat buď přes sociální sítě, nebo na email [email protected]https://www.facebook.com/karelhavlicek1ekonom, https://twitter.com/KarelHavlicek.

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. mají 14 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněnými zásahy státu do podnikání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner