Bábek: Voliči Babiše jsou zakomplexovaní. Půjdou za ním, i kdyby zabil matku

archiv FORUM 24

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek | FOTO: archiv FORUM 24

Ostrá reakce k uniklé nahrávce Andreje Babiše, na které úkoluje finanční správu, aby zlikvidovala firmu, překážející jeho Agrofertu, zazněla od Radomila Bábka, šéfa Asociace podnikatelů a manažerů. Podle něj je záznam bývalého ministra financí jasným důkazem, že šel Babiš do politiky, aby obhájil nečistý způsob, jakým získal majetek. To si však jeho voliči neuvědomují, jelikož jdou za vůdcem, protože ten konečně udělá pořádek a zatočí s těmi, kteří jsou spokojení, úspěšní a veselí, myslí si Bábek.

Nahrávka, kde Babiš hovoří o likvidaci firmy FAU Přerov podle předsedy Asociace podnikatelů a manažerů ukazuje, jak oligarcha funguje. „Jakmile se dostal k moci a získal do rukou takové nástroje, jako je finanční a celní správa, začal je zneužívat proti svým konkurentům,“ říká Bábek v rozhovoru pro Parlamentní listy. „Případ společnosti FAU je fatální příklad toho, jaký je Andrej Babiš a jak se chová. Domnívám se, že na tom není nic, o čem bychom mohli pochybovat,“ dodává.

Twitter

Jasno má Bábek i o kauze možného podvodu s eurodotacemi. „Když vykládá, že Čapí hnízdo pro něj nic nebylo, že když má miliardy, proč by podváděl kvůli padesáti milionům korun, je to jen finta, on tím zakrývá skutečný stav,“ myslí si. „Ve skutečnosti je to tak, že vyčerpal ze státního rozpočtu za deset nebo patnáct let více než padesát miliard korun. On tyto obrovské prostředky čerpá po malých částech. A pak vykládá národu, že on padesát milionů nepotřebuje, ale to je jeho modus operandi, přesně tak to dělá,“ vysvětluje Bábek.

„Problém, který máme s Andrejem Babišem, je jednoduchý. Je to člověk, který vlastně nepodniká. On – možná v rámci zákonů – loupí, získává firmy a podniky ne proto, aby s nimi podnikal, ale proto, aby jejich prostřednictvím mohl čerpat co nejvíce dotací, investičních pobídek, úlev na daních, státních zakázek,“ myslí si velký Babišův kritik. „On je takový dojič, dojí stát. A aby stát mohl co nejlépe dojit, musí být ve vládě. A aby byl ve vládě, musí manipulovat veřejnost. A veřejnost manipuluje stejně, jako ji manipuloval Gottwald nebo Hitler. Propagandou, vyvoláváním třídní nenávisti, závisti, to je Andrej Babiš,“ říká Bábek pro PL.

ČTK

A Babišův plán evidentě funguje skvěle. „Víte, jaký je to elektorát? To je skupina lidí, která v Německu v roce 1932 volila Hitlera, v roce 1946 v Československu volila Gottwalda a dneska u nás volí Babiše. Jsou to pořád titíž lidé čili ti, kteří jsou zakomplexovaní, mají pocit neúspěchu, jdou za vůdcem, protože ten konečně udělá pořádek a zatočí s těmi, kteří jsou spokojení, úspěšní, veselí,“ myslí si Bábek.

„Taková skupina lidí, těch patnáct dvacet procent, je v každém národě. Je jen otázka, kdy se objeví ten krysař, který zapíská tu správnou melodii. A našel se – nejprve Miloš Zeman a teď Andrej Babiš. A oni za nimi jdou. Kdyby Babiš zprznil a zabil vlastní matku, tak za ním půjdou. Jsou to lidé, kteří nechtějí, aby se podnikalo, aby se žilo svobodně, oni raději budou žít v totalitě, hlavně když se i ostatní budou mít blbě,“ dodává šéf Asociace podnikatelů a manažerů.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner