Babička se zastala napadeného seniora, útočníka zbila holí

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Stává se zvykem, že lidé odvracejí tvář, když se někomu dalšímu děje nějaké příkoří. Například nepomáháme, když je někdo na ulici napaden. To však neplatí pro důchodkyni, o níž informuje britský deník The Daily Mirror. Ta se totiž nebála zasáhnout.

Pětasedmdesátiletá Xiao Zhen Xie byla hlavní hrdinkou incidentu na farmářském trhu v San Franciscu. Důchodkyně totiž pomohla dopadnout útočníka, který se vrhnul na třiaosmdesátiletého muže.

Nic netušící Ngoc Pham nakupoval potraviny, když ho začal mlátit o poznání mladší muž. Na pomoc Asiatovi přispěchala seniorka, na niž agresor také zaútočil. 

Napadená Xiao Zhen Xie (Zdroj: gofundme.com)

Xiao Zhen Xie se bránila svou holí, dokud se na místo nedostavila policie. Ta podezřelého identifikovala jako devětatřicetiletého Stevena Jenkinse. 

Na podporu staré paní vznikla sbírka na webu pro dobročinné účely. Svůj vzkaz zde nechal vnuk napadené, který si myslí, že se jednalo o rasový útok. „Ahoj všichni, získávám finanční prostředky pro moji babičku, která byla dnes napadena. Jsem ohromen její statečností,“ píše s tím, že nyní má seniorka krvavé podlitiny na očích a nateklé zápěstí.

„Byla těžce postižena psychicky, fyzicky i emocionálně. Od teď se navíc bojí vyjít ze svého domova. Tato traumatická událost ji nepředstavitelně zasáhla,“ dodává vnuk statečné ženy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články