Babiš a Havlíček se přátelsky bavili s dezinformátory a putinovci. Jsou to magoři, otočili později oba politici

Andrej Babiš (ANO) (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Profimedia

Jeden z nejvyhrocenějších mítinků současné prezidentské kampaně zažili Andrej Babiš a Karel Havlíček (oba ANO) ve středu v Horních Počernicích. Akce skončila mohutným protestem Babišových odpůrců, po kterém Babiše jeho lidé museli uklidit do karavanu. Ještě před tím se však expremiér stihl vyfotit se stíhanými dezinformátory a stoupenci Vladimira Putina. Od fotografie se později distancoval. Vyšlo však najevo, že ještě před společným focením se s oběma muži Babiš a Havlíček familiárně bavili u vlaku.

Právě po železnici totiž oba politici ANO do Počernic dorazili. Tam se k nim přihlásili Patrik Tušl a Tomáš Čermák, kteří pravděpodobně přijeli stejným spojem. Babiš s Havlíčkem je oslovovali „kamarádi“ a zmiňovali, že se dlouho neviděli. Jejich komunikaci zachytil web Novinky.cz. Video z akce zveřejnil i jeden ze zmíněných dezinformátorů.

Oba dezinformátoři politiky dále doprovázeli, Havlíček s nimi promluvil ve stejném stylu i později, Babiš se s nimi i vyfotil. Když fotku zveřejnili, Babiš se od nich distancoval. „Fotky pořídili ti dva, já je na sítích nemám. Fotí se se mnou stovky lidí, tady to navíc kvůli výkřikům oponentů a píšťalkám bylo divoké. Absolutně jsem si neuvědomil, o koho jde. Od těchto lidí se chci ale jasně distancovat. Jejich vystupování je totálně za hranou,“ napsal šéf hnutí ANO na twitteru.

Reakce a zmínka o tom, že Babiš nevěděl, o koho jde, však koliduje s tím, že oba dezinformátory o několik chvil dříve u vlaku oslovoval „kamarádi“. Také Karel Havlíček později reagoval, oba muže nazval magory a vysvětlil, že z jeho strany jde o jakousi hru.

„Je snad patrné, že to říkám ironicky. Občas jezdí na naše setkání, křičí tam, chovají se vůči nám vulgárně a jdou tvrdě proti nám. Osobně je vůbec neznám, netuším, o koho jde, ale podle obličeje si je pamatuji. Tak jsem si rýpnul, že dlouho nikde nebyli a že nám ‚chybí‘. Tihle provokují. Tihle jsou tvrdé jádro proti nám, zcela bez diskuse. Jsou to úplný magoři, zkouší to různě. Proto ta ironie a děláme si z nich srandu,“ popsal svůj pohled Karel Havlíček pro Novinky.cz.

Andrej Babiš (ANO) na mítinku v Čelákovicích hovoří s jedním z kritiků (Foto Jenny Nowak / FORUM 24)

Patrik Tušl a Tomáš Čermák jsou fanoušci Vladimira Putina, tuzemští proruští aktivisté, svolávači proruských demonstrací, agresivní odmítači očkování. Tušl je několikrát odsouzený recidivista, invalidní důchodce, který veřejně vyhrožoval zabitím své bývalé partnerce, má řadu exekucí, aktuálně ho policie vyšetřuje kvůli pronásledování zdravotníků.

Jeho kolegu Tomáše Čermáka pro změnu policie stíhá kvůli propagaci a podpoře terorismu, vyzýval k napadání poslanců a tak jako Tušl pronásledoval zdravotníky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]