Babiš a jeho lidé zlikvidovali vesnické obchody. Nové chce stát dotovat

ČTK

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba ANO) | FOTO: ČTK

Odborníci v akci. Když Andrej Babiš startoval politickou divizi svého holdingu pod názvem ANO, zaplavil republiku mimo jiné plakáty o tom, že zemi řídí nemehla a že on a jeho parta jsou ti praví odborníci. Jak odborní jsou ti jeho odborníci už jsme měli možnost pozorovat mnohokrát. Čístým a ukázkovým příkladem jsou vesnické obchody.

Krámky na vesnicích, které slouží k tomu, aby si místní lidé nakoupili základní potraviny a k tomu, aby měli jedno z míst pro společné setkání, Babiš a jeho odborníci úspěšně zrušili. Provedli to Elektronickou evidencí tržeb.

Těch příkladů zavřených obchodů, které nemá kdo provozovat, už bylo popsáno mnoho. Zoufalí starostové se snaží zajistit provoz obchodů z obecních peněz. Někde provozovny pronajímají v obecních domech zdarma, někde dokonce koupili provozovateli obchodu pokladnu a všemožně ho podporují.

Situace už došla tak daleko, že provoz vesnických obchodů podporují finančně některé kraje. Například na jihu Moravy mohli provozovatelé obchodů získat z krajského rozpočtu několik desítek tisíc na svoji činnost. Další peníze na podporu obchodů dá stát. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, by stát mohl na podporu venkovských prodejen dát příští rok až půl miliardy korun.

Naprosto děsivá záležitost. Stát nejprve zadupe do země samostatné podnikatele, kteří se starali sami o sebe. Jejich obor rozcupuje na kousky a teď bude vyhazovat státní peníze za to, aby uprosil další odvážlivce, aby ty rohlíky lidem na vesnicích prodávali a za to jim bude platit z daní nás všech. Je to příklad, který jasně ukazuje nekompetentnost Babiše a jeho party

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner