Babiš a komunisté: Stará láska nerezaví

Ministr financí Andrej Babiš  ()

Když Andrej Babiš vstupoval na radu své maminky do komunistické strany, zřejmě netušil, že se jeho angažmá v tehdejší vládnoucí partaji stane červenou nití, která protne celý jeho život. Ačkoliv se při svém politickém startu ministr financí tvářil jako kapitalista, který směřování svého hnutí vidí spíše na pravé straně politického spektra, dnes už je jasné, že láska ke komunismu v Babišovi přetrvala a nyní ji opět může dostatečně vyjádřit.

Jakkoliv je vicepremiér Babiš názorově nestálý, v jednom ohledu je ukotven zcela jasně. Tou jedinečnou záležitostí je vztah k nebezpečné ideologii. Přestože se k členství v KSČ přiznal a dokonce i potvrdil, že mu měla pomoci ke snadnějšímu životu, vždy se tvářil, že se o této části svého života nechce moc rozpovídávat. Spolupráci s StB dokonce dodnes rázně popírá a jako svědky své „čestnosti“ zve na pomoc bývalé agenty státní bezpečnosti, kteří potvrzují, že si kolegu Bureše vymysleli.

Dnes však Andrej Babiš opět ukázal, že mu srdce bije jasně levicově. V Ústeckém kraji by měl, podle slov šéfa státní kasy, zůstat hejtmanem Oldřich Bubeníček. Tedy člen KSČM. Přitom krajské volby na severu Čech vyhráli právě babišovci. Vicepremiér tak naplňuje svá slova o možné spolupráci jeho hnutí a komunistů. Jedná se zatím o první viditelný případ, kdy vítězné hnutí letošních voleb spojuje svá mocenská chapadla se stranou, která vyškolila jejího šéfa.

Pokud doteď vzájemné sympatie mezi Babišem a jeho „srdcovou stranou“ byly vidět pouze v jakési schovívavosti předsedy KSČM Filipa k prohřeškům ministra financí, nyní už je zřejmě ruka v rukávě. ANO zatím komunistům odlákalo mnoho voličů, ale jak se zdá, nepřátelské převzetí bude pokračovat a jednoho dne se Andrej Babiš opět ocitne mezi svými.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner