Babiš a očkování. Premiér v krizi selhává celý rok, nyní zase ohrožuje životy lidí

Pan doktor Babiš (twitter/Andrej Babiš)

Pan doktor Babiš | FOTO: twitter/Andrej Babiš

A je to tu zase. Předseda vlády Andrej Babiš už zase bude osobně řídit něco, k čemu nemá vůbec žádné kompetence, ale zato jde o záležitost s velkým potenciálem pro zaplňování sociálních sítí. Babiš bude totiž osobně odpovídat za očkování. Vzhledem k tomu, že v březnovém projevu k národu přijal tutéž odpovědnost za vládní postup v boji proti koronaviru, a nyní tu máme více než deset tisíc mrtvých, je již více než jasné, že jde o velice špatnou zprávu.

Andrej Babiš je totiž naprosto neschopný jako manažer. On se sice rád tváří, že vybudoval superúspěšnou firmu, bohužel její velkou část vytvořili jiní, a on pouze věděl, jak to získat pro sebe. Následně si pak osvojil velkou dovednost v získávání dotací, ať už mu náležely, či ne.

()

Během koronavirové pandemie tato vláda selhala na celé čáře, a to několikrát. V lednu o ní odmítla diskutovat. Pak byla zastižena naprosto nepřipravená a lékaři neměli ochranné pomůcky, které potřebovali. Babiš v mezičase urážel státy, které na tom byly hůř než my. Následně vyhlásil, že jsme vyhráli, a místo přípravy na druhou vlnu odjel na dovolenou. Pak byla alespoň třikrát týdně měněna opatření proti šíření nemoci, dvakrát se změnil také ministr zdravotnictví. Země je v krizi, podnikatelům nikdo nepomáhá, nic není vyřešeno. A Babiš, který na jaře rozhlašoval, že bude osobně rozvážet ochranné pomůcky, chce ještě něco sám řídit? Proboha!

Ještě horší je celá situace vzhledem k tomu, že Babiš uvedl, že sám se možná ani očkovat nenechá. Totéž sdělil i poslanec hnutí ANO Patrik Nacher a není pochyb o tom, že vzhledem ke kvalitě osazenstva zástupců Agrofertu ve sněmovně nebude poslední.

Člověk by se tomu možná i zasmál, kdyby situace nebyla tak vážná. Česká republika (stejně jako celý svět) se bez očkování nemůže dostat z té nekonečné řady lockdownů, uvolnění a dalších lockdownů. Nevzpamatuje se zdravotnictví ani ekonomika. Takže nezbývá než doufat, že Babiš se omezí na fotografie u mrazáků a nebude se do ničeho příliš plést. Jinak na tom budeme v roce 2021 ještě hůř než teď.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]