Babiš bere do Lán i své děti. Prchal ani Šablatúra pozvánku nedostali

Facebook A.Babiše

Vivien Babišová s tatínkem | FOTO: Facebook A.Babiše

Sváteční oběd prezidenta s premiérem bude pro letošní rok ozvláštněn přítomností dětí obou ústavních činitelů. Z každoročního setkání se tak stává rodinná oslava, která se místo v McDonaldu koná v Lánech a na níž se nesetkávají nejdůležitější politici v zemi, ale mocenští souputníci. K dokonalosti ovšem chybí oficiální přítomnost dvou mužů, kteří jsou pro Andreje Babiše a jeho choť velmi podstatní.

Marek Prchal a Ivan Šablatúra jsou nejznámějšími „příbuznými“ premiérovy famílie. Jeden dělá šťastným ministerského předsedu, druhý jeho manželku Moniku. Přesto nejsou na party, pořádané hlavou státu, pozváni. Je sice jasné, že například PR guru hnutí ANO se v Lánech objeví, ale patrně bude sedět někde v koutě s Jiřím Ovčáčkem. Spolu s hradním mluvčím sice dostane prostor na pořízení fotografie na sociální sítě, ale tím soudržnost s mocipány končí.

Pavel Hofman

Na rozdíl od Prchala se ovšem florista paní premiérové nemůže těšit ani společnosti hradních sluhů. Upadl totiž v nemilost a Babišová tak přišla o svého věrného kamaráda, se kterým si ráda dopřávala intimnější chvilky než se svým manželem. Náhradního „přítele“ zatím evidentně nemá, takže si v Lánech bude muset vystačit jen se svými dětmi.

Ty se postupně stávají marketingovou zbraní Andreje Babiše, a proto je třeba je prezentovat všude, kde k tomu vznikne vhodná situace. Stejně tak se chová Zeman s dcerou Kateřinou, která se po uklizení do Anglie stále častěji objevuje po boku svého otce. Doprovázela ho například na kontrolu do nemocnice, kde zjistili, že je prezident zdravější, než kdy byl. Nyní se objeví na novoročním obědě a společně s Babišovými dětmi na sebe strhne většinu pozornosti médií, která už neřeší, co premiér s prezidentem páchají v naší zemi.

Příští slavností oběd už by se klidně mohl konat na Čapím hnízdě. Vešli by se tam všichni, které Zeman s Babišem potřebují ke svému panování a místo by určitě zbylo i pro jejich sponzory. Není třeba si přece hrát na tradici, stejně si na ni potrpí už jen ti, kterým záleží na osudu naší země.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner