Babiš, Bohuš, Zeman a Schwarzenegger mají už dva miliony zhlédnutí. Výroba trvala 9 měsíců

EETerminátor (repro youtube)

EETerminátor | FOTO: repro youtube

Velký úspěch u diváků má čerstvé video z dílny Michala Orsavy a Michaely Lovecké nazvané EETerminátor: Den vyúčtování. Během prvních dvou dnů od uveřejnění ho viděly zhruba dva miliony lidí. „Virálnost našeho videa nás příjemně překvapila hned po jeho zveřejnění. Za pouhé čtyři hodiny už video na Facebooku sdílelo více než 4000 lidí a mělo přes 200 tisíc zhlédnutí. Rovněž nás opravdu těší reakce veřejnosti, která v komentářích nešetří superlativy, a dokonce nám velmi často píší, že jde zatím o náš nejpovedenější projekt,“ uvádějí Michal Orsava a Michaela Lovecká.

O co ve videu jde? V roce 2030 je Česká republika pod totální vládou Andreje Babiše. Jenže se objeví Bohumil Stejskal, postava z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Babiš se doslechne, že by Bohuš mohl být bohatší než on, proto na něj pošle svého terminátora Zemana. Zeman připlouvá v minulosti, v roce 2020, na svém člunu do Prahy, aby Bohuše zneškodnil. Toho ale chrání terminátor nejterminátorovatější, Arnold Schwarzenegger. Společně s Bohušem unikají, nakonec se ale přece jen oba terminátoři utkají. Schwarzenegger se ubrání Zemanově zákeřné hůlce a nakonec zvítězí a rozšlápne před Pražským hradem koblihu. Video je plné zábavných detailů. Například terminátor Zeman má na sobě nápis Made in China, powered by Russia.

Video sestavovali „videokouzelníci“ tři čtvrtě roku. „Po devět měsíců autoři pečlivě vybírali scény z filmů a z vystoupení politických představitelů tak, aby do příběhu zapadly. S trpělivostí a pečlivostí hodináře jednotlivé postavy vystřihovali z původních záběrů, vymýšleli detaily jejich interakce, starali se o co nejhladší „plynutí“ příběhu (po grafické i obsahové stránce) a v neposlední řadě plnili pozadí různými odkazy a vtípky,“ přibližuje Jan Pohorský ze společnosti Filmagix, pod jejíž hlavičkou oba autoři úspěšného virálního videa pracují.

Velký ohlas měla také další videa stejného týmu:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]