Babiš bude bulvárem likvidovat odbojné umělce. Proto chce další vydavatelství

FORUM 24

Tomáš Klus | FOTO: FORUM 24

Na veřejnost se dostala zpráva, že se Andrej Babiš chystá kupovat vydavatelství Bauer Media. Pro někoho, kdo nesleduje situaci na mediálním trhu, celkem nedůležitá informace. Přitom právě toto rozšiřování mediálního impéria předsedy vlády jasně dokazuje jeho snahy nejen ovlivňovat veřejné mínění, ale také zastrašovat své názorové oponenty z umělecké sféry. Bulvární magazíny, které Bauer Media vydávají, totiž patří mezi ty, jejichž lži zajímají čtenáře nejvíc.

Málokdo neví, že existují tituly Rytmus života a Pestrý svět. Častou reklamu jim dělají třeba i herci a zpěváci, kteří na ně podávají žaloby a sem tak dokonce i nějaký soudní spor vyhrají. Oba tyto časopisy jsou skutečně to nejhlubší bulvární dno, které můžete na našem trhu najít. A to si určitě dobře uvědomují i lidé, kteří pro Babiše vymysleli plán ovládnout vydavatelství, které má tyto „skvosty“ ve svém portfoliu.

Nejde pouze o to, že oba týdeníky se bez problémů dostávají přes stotisícové prodeje, ale především o to, že Babišovi nabízejí mediální prostor, který doteď neovládal. Bulvár, doteď relativně neprobádané území, které z jeho médií jen lehce obhospodařuje webový Expres.cz, který pod hlavičkou Mafry jakýsi soft bulvár vytváří.

Mezi Ploty

Premiér ovšem potřebuje daleko údernější zbraň, obzvlášť v době, kdy se někteří umělci až moc začali vymezovat proti jeho vládnutí. Posledním impulzem k možné akvizici Bauer Media tak klidně mohlo být ostré vyjádření Tomáše Kluse, který si „dovolil“ upozornit na Babišovy rejdy a své kolegy vyzval k tomu, aby si rozmysleli, zda chtějí pouze potichu „brblat“, nebo svá slova podpoří i činy.

Rozhodnutí nevystupovat na akcích, které by se jakkoliv potkávaly s Babišovými penězi, doplnil populární zpěvák bojkotem premiérových médií. Svým způsobem odvážný krok, který rozhodně bude mít dopad na Klusův rodinný rozpočet dokázal, že existují i mezi umělci lidé, kterým není jedno osud naší země. A ty je třeba umlčet.

Co kdyby se totiž někdo ke Klusovi hodlal připojit a prokázat tak občanskou neposlušnost? Zatím to tak nevypadá, protože je pro mnohé dilema mezi penězi a svědomím nečekaně složitou otázkou. To však neznamená, že se něco nemůže do budoucna změnit, a proto je vlastnění bulvárních magazínů skvělou obranou proti možným nespokojencům.

FORUM 24

Pokud by totiž tyto herce, zpěváky, malíře, moderátory, nebo třeba spisovatele chtěl kritizovat premiér osobně, nebo přes své skvělé spravované sociální sítě, nemusel by se setkat s úplně nejlepší reakcí „národa“. Přece jen, oblíbenost některých celebrit, chceme-li jim takto říkat, je nesrovnatelně větší, než popularita jakéhokoliv politika.

Proto je lepší, aby se občan-volič sám přesvědčil, že onen kritik hodného pana premiéra má sám máslo na hlavě a se svými skandály by měl raději mlčet. Na to potřebuje Andrej Babiš bulvár a ten, který produkuje Bauer Media, je přesně ten pravý. Rytmus života i Pestrý svět vytvářejí pseudonovináři od stolu. Tito pisálkové se předbíhají v tom, kolik si toho dokáží vymyslet, a především jak velký hnus umí napsat.

Ideální pro veřejnou likvidaci osoby, která si dovolí se nepodvolit a nestát součástí stáda. Všichni rodinní příslušníci těch, kteří proti Babišovi pronesli ošklivé slovo, se tak, pokud Babiš koupí Bauer Media, musí připravit na mediální hon, který nastane. Zatím to vypadá, že nejpevnější nervy bude muset mít Tamara Klusová. Její manžel Tomáš je totiž na seznamu pomsty na prvním místě.

Nečeká nás nic hezkého, ale stále je ještě čas se bránit. Třeba tím, že donekonečna budeme opakovat, kdo stojí v čele naší vlády, jak je nebezpečný a kam chce Českou republiku směrovat. Každý umělec, tedy velmi sledovaný člověk, který to udělá a nezaprodá se, zaslouží pochvalu. Jen aby takových lidí bylo dost. Zatím to nevypadá.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner