Babiš bude hlídat chytrou karanténu. Sám přitom ani neumí používat počítač

Premiér Andrej Babiš (ANO) (FB AB)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: FB AB

Předseda vlády Andrej Babiš je nejspíš poněkud nervózní z toho, jaký chaos vzniká kvůli rostoucímu počtu případů nového koronaviru. Nefunguje nic a ze všeho nejméně chytrá karanténa. A tak jsme se dozvěděli, že právě na ni bude Babiš dohlížet osobně. Kdyby nešlo o zdraví občanů, tak bychom se zasmáli.

Sice to mnozí tušili, oficiálně jsme se to ale dozvěděli v srpnu 2017, když proti Babišovi na jednom z jeho setkání s občany protestovala skupina AUVA. Aktivisté se verbálně střetli s Babišovou tehdejší mluvčí Lucií Kubovičovou. Ta byla v jednu chvíli konfrontována se sdělením, že Michal Vožda byl přes sociální sítě v kontaktu s Markem Prchalem, hlavním píáristou hnutí ANO, ale zároveň mu na facebooku odpovídal svým jménem Andrej Babiš. A v té chvíli mluvčí sdělila, že její šéf neumí použít počítač.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„My sedíme všichni u jednoho stolu. Pan Babiš sedí u stolu s Markem Prchalem a říká mu, co má psát. Pan Babiš totiž neumí pracovat s počítačem,“ uvedla tehdy doslova Kubovičová a celou věc pak ještě dvakrát zopakovala.

Takže jak přesně bude asi Babiš na chytrou karanténu dohlížet? Bude ji spolu s panem prezidentem zkoumat přes teletext? Bude posílat další negramotné smsky? Nebo bude mít na stole haldy papírů, které si vytiskne na tiskárně v Agrofertu, a u toho bude zuřivě telefonovat?

Zatím nevíme, jisté ale je, že to bude bizarní. Že bychom si takto představovali vládu odborníků, to tedy říci nemohu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]