Babiš bude mít sólové vystoupení v České televizi. Nechce mít žádného oponenta

(repro čt)

FOTO: repro čt

Andrej Babiš bude v neděli na ČT 1 opět jediným hostem v pořadu Otázky Václava Moravce. Televize oznámila témata jeho sólového vystoupení:

„Bude Česku líp? O vládě, vládnutí, moci a bezmoci s premiérem, předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.“

Obrana před Babišem (archiv)

Důvod jeho sólového vystoupení je zjevný. Předseda vlády nesnáší oponenty a po posledním fiasku s Ivanem Bartošem už nechce podstupovat další mytí hlavy. A tak roli jeho oponenta bude muset v mezích možností hrát moderátor pořadu Václav Moravec.

Moderování znamená v překladu usměrňování, mírnění, brzdění, zpomalování a ve smyslu televizního pořadu jde o vedení diskuze a uvádění pořadu.

Co tedy můžeme čekat?

Moravec jistě pořad uvede. A pak už bude jeho rolí jen to, aby brzdil a mírnil a jeho host na něj bude jako obvykle arogantní a sprostý, což se nepovede usměrnit. Kdyby se náhodou chtěl Babiš chovat slušně, tak mu v tom nikdo nebude bránit.

Je to stejně velmi nedůstojná situace, když si Česká televize může nechat vnutit, že držitel moci bude vystupovat bez politického oponenta.

A je to stejně srab, ten náš premiér, když se bojí politických oponentů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]