Babiš: Budu si diktovat partnery v diskusních pořadech. Jinak nepřijdu

Eric Drooker

Stejně jako před několika týdny, kdy Andrej Babiš navštívil diskusní pořad televize Prima „Partie“ a vymínil si, že tam nebude mít žádného oponenta, zkusil nyní tuto aroganci zopakovat opět, a to s veřejnoprávní Českou televizí v pořadu Otázky Václava Moravce. Veřejnoprávní televize mu ovšem vstříc nevyšla. Jeho oponentem měl být navíc jeho úhlavní kritik Miroslav Kalousek a schylovalo se k zajímavé debatě. Andrej Babiš se však raději střetu vyhnul a odjel za rodinou do Francie na Azurové pobřeží.

Zatímco místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek do studia dorazil podle plánu, za Andreje Babiše musela televize narychlo hledat náhradu. Místo Babiše tak po Kalouskově boku usedl Jiří Rusnok.

Celý problém s Babišovou neúčastí začal už 15. května. V tento den totiž oslovila Česká televize ministra Babiše s žádostí o debatu s Miroslavem Kalouskem. Podle moderátora navíc ČT navrhla, že si může Babiš vybrat jakýkoliv termín. Na to ale údajně tiskové oddělení ANO vůbec nereagovalo.

Babiš chtěl one man show

Podle serveru Eurozprávy.cz Česká televize proto prý hnutí ANO urgovala nadále a 28. 6. dramaturgie pořadu uvedla, že se debata mezi Babišem a Kalouskem uskuteční 12. 7., ať už do ní Babiš dorazí, či nikoliv. Podle Moravce se až tehdy hnutí ANO ozvalo s tím, aby se debata uskutečnila 26. 7. a Babiš byl ve studiu sám, tedy bez oponenta. To ale Česká televize odmítla.

11709489_10203025352554832_894056992309504048_n

Důvody, které tedy vicepremiera vedly k odmítnutí kontroverze s Miroslavem Kalousek, svedl na svou rodinu. Podobně jako před časem se tak ministr vydal do zahraničí se svou rodinou. Na rozdíl od návštěvy Ameriky, kterou chtěl ukázat pouze své partnerce Monice, tentokrát vyrazila celá početná Babišova rodina oslavit narozeniny dcery Vivien do Francie.

CJs9ypkWoAAszQC

Bez oponenta se lépe diskutuje

Přesto to však vypadá, že se Babišova podmínka, s kým se bude účastnit televizních debat, stane zvykem. Na Primě mu už v Partii dramaturgie vyšla vstříc, ale vzhledem ke spekulacím o vlastnictví Primy Babišem se dala čekat loajalita. Česká televize je ostrým trnem v oku ministra financí, protože se nebojí upozorňovat na podivné obchodní taktiky Babišova Agrofertu. TV NOVA se zatím tváří neutrálně a TV Barrandov je stejně jako třeba tištěná média společnosti Jaromíra Soukupa Empressa s Babišem na válečné stezce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]