Babiš by měl běhat po letišti s teploměrem a nechat se fotit, říká Šmucler

Člen Ústředního krizového štábu a prezident České stomatologické komory Roman Šmucler  (ČTK)

Člen Ústředního krizového štábu a prezident České stomatologické komory Roman Šmucler | FOTO: ČTK

Na paniku, která vzniká kolem tajemného koronaviru, zareagoval i Roman Šmucler. Známý lékař a předseda České stomatologické komory se důrazně ohradil proti vstupování politiků do řešení zdravotnického problému. Andreje Babiše v této souvislosti přirovnal k Vladimiru Putinovi.

Začínající hysterie, podporovaná některými médii, má podle Šmuclera i pozitivní dopady. „Díky koronaviru kupují nemocní Češi, konečně, roušky a jiné obvyklé civilizační pomůcky,“ kvituje lékař na Facebooku. „Třeba to zachrání stovky mrtvých při každoroční chřipce, která tu na rozdíl od koronaviru už je,“ dodává.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Hlavní problém v současné době ovšem Šmucler vidí především v přístupu vrcholných politiků. „Ideální bude, když bude pan premiér běhat po Ruzyni s teploměrem a všichni ho u toho budou fotit. V pravé ruce bude mít mobil a tím bude střídavě řídit průmysl a dopravu. Jsme pro smích…,“ myslí šéf českých stomatologů.

„Shodou okolností je hlavní lékař ČR profesionálem v této oblasti a jediné, co mají dělat politici, je, do toho prof. Prymulovi nemluvit. Vládnutí není o superhrdinovi typu ,Putin‘,“ je přesvědčen Šmucler. Vláda má podle něj být téměř anonymní skupinou profesionálů jako ve Švýcarsku. „Kolektivní schopnosti jsou nad jednoho ,supermana‘. Tím se liší demokracie od všeho ostatního a hlavně je to efektivní,“ je přesvědčen Roman Šmucler.

Ideální bude, když bude pan premiér běhat po Ruzyni s teploměrem a všichni ho u toho budou fotit. V pravé ruce bude mít…

Zveřejnil(a) Roman Šmucler dne Pondělí 27. ledna 2020

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]