Babiš by se měl jako kandidát vzdát postu šéfa ANO, říká hejtman Ivo Vondrák

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) (ČTK)

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) | FOTO: ČTK

Hejtman Ivo Vondrák (ANO) si myslí, že by měl Andrej Babiš jít do voleb jako nadstranický kandidát a opustit funkci předsedy ANO. Nelíbí se mu ani to, že důležitá politická rozhodnutí dělá trojice lidí místo předsednictva.

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák v rozhovoru pro Seznam Zprávy kritizuje, že se Babiš radí především s prvním místopředsedou Karlem Havlíčkem a šéfkou poslanců ANO Alenou Schillerovou.

„V poslední době spíše sleduji, že se vyčlenila skupina, která se rozhoduje tak, jak chce pan předseda, a ostatní názory nejsou moc vnímány,“ řekl  Vondrák.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Hejtman byl také překvapený, že Babiš oznámil svou kandidaturu ještě před pondělním jednáním předsednictva.

„Samozřejmě je třeba říct, že předsednictvo bylo naplánované těsně před tiskovou konferencí. Z toho bylo možné dedukovat, že půjde už jen o formální jednání a Andrej Babiš je rozhodnutý,“ komentuje to hejtman. Také říká, že ani jako místopředseda hnutí neměl informaci, že Andrej Babiš bude na funkci prezidenta kandidovat. „Vždy se hovořilo jen o tom, že uvažujeme o třech, čtyřech jménech, nijak do hloubky jsme to ale neprojednávali. Předsednictvo jako takové k tomu klíčovému bodu nezasedlo,“ dodává hejtman.

„Kritizuji, podobně jako Tomáš Macura, to, že jsou věci, které se mají prodiskutovat. Od toho máme zvolené demokratické vedení, abychom zde o důležitých věcech jednali a hlasovali. Byl jsem na pondělní předsednictvo pozvaný, když jsem se ale dozvěděl, že to bude jen hodinu a půl před tiskovou konferencí, přišlo mi, že to bude už stejně jen formalita. Raději jsem tedy jednal o rozpočtu kraje, čemuž jsem dal přednost, přišlo mi to důležitější,“ říká Vondrák. Podle něj by předsednictvo hnutí nemělo být jen formálním orgánem.

Na funkci v předsednictvu ale zatím rezignovat nehodlá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články