Babiš chce být prezident a udělá pro to všechno. Jeho noviny už začaly

Andrej Babiš a jeho MF DNES (ČTK / profimedia.cz)

Andrej Babiš a jeho MF DNES | FOTO: ČTK / profimedia.cz

Úterní MF DNES, která patří do svěřenského fondu končícího premiéra Andreje Babiše, přinesla průzkum o tom, kdo má největší šance stát se prezidentem. A co čert nechtěl, shodou okolností zvítězil pan majitel, tedy obmyšlený majitel, Andrej Babiš.

Babiš v „exkluzivním průzkumu“ porazil generála Petra Pavla. A proč zrovna teď? Načasování je logické. Jakmile Miloš Zeman dokončí své schůzky s ministry v teráriu, možná ještě pronese nějaký ten projev, ale už o něm nebude slyšet, protože na reálný výkon funkce nemá vzhledem k vážnému onemocnění sílu. A od ledna začne další volební rok, tedy i kampaň.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Na Babišovi vidíme touhu po prezidentském křesle již nyní. Snaží se tvářit státnicky, využít každé příležitosti k tomu, aby dokázal, že není jen ukřičený hulvát, ale klidný a rozvážný politik, který chce spojovat. Naposledy se k tomu pokusil využít tiskovou konferenci o očkování, na kterou přišel společně se svým nástupcem Petrem Fialou.

Jenže státnickou polohu svede Babiš předstírat jen tehdy, pokud zrovna nedostává od novinářů nějaké otázky nebo pokud nemá protivníka v debatě. Jakmile jej něco vyvede z naučeného konceptu, začne blábolit, mluvit slovensky a rozčilovat se. Takového prezidenta Češi nechtějí, a proto je potřeba najít si k nim cestu ještě jinými kanály.

A tím hlavním jsou pro Babiše samozřejmě média. Investice to byla obrovská, zatím posloužila skvěle, tak proč ji nepoužít ještě k poslednímu kroku, k cestě na Pražský hrad? Tuhle mediální hradbu za sebou nikdo mít nebude, opět nepůjde o spravedlivou politickou soutěž, ale to nevadí, Babiše pravidla nikdy moc netrápila.

Ať bude Babišovým hlavním protivníkem Pavel nebo někdo jiný, bude to skutečně tvrdý a hlavně neférový boj. I přes výhodu v podobě třetiny mediálního trhu ale šéf hnutí ANO je porazitelný, což ukázaly letošní sněmovní volby. Netřeba tedy kapitulovat. Ale upozorňovat na to, jak se chovají jeho noviny, to je potřeba neustále.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]