Babiš cynicky zneužívá koronavirus, aby nemusel mluvit o volbách

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Předseda vlády Andrej Babiš uspořádal tiskovou konferenci jen těsně poté, co jeho hnutí ANO a celá vládní koalice drtivě prohrály senátní volby. A o čem mluvil? O tom, jak lidé nedodržují nařízení proti šíření nového koronaviru. Je to jasná taktika jeho marketingového guru Marka Prchala, který si myslí, že když bude předstírat, že žádné volby nebyly, a bude se pasovat do zachránce nemocných, problém zmizí.

Cynismus Prchala a Babiše je opravdu skandální. Společně (s Babišem v čele) způsobili zásadní krizi, do níž se dostala celá země. A i teď se tuto krizi snaží zneužít, aby si nikdo příliš nevšímal Babišovy prohry v senátních volbách.

Pavel Hofman

Ano, senátní volby jsou prohrou vládní koalice, faktickým koncem ČSSD a KSČM a znamením, že je možné porazit neschopné populisty, kteří nám vládnou. A co dělá Babiš? Vystoupí a sděluje, že lidé nosí roušky pod nosem a že večer po uzavření restaurací nešli všichni domů. Oni za to můžou, vzkazuje Babiš a připravuje si půdu pro lockdown.

Předseda vlády má takový problém, jaký ho nenapadl ani v nejhorších snech. Způsobil si ho sám, když si myslel, že se dá všechno zakrýt prázdnými marketingovými řečmi a ještě prázdnějšími prohlášeními na facebooku. Nedá. A rozhodně se tím nedá vyřešit naprostá neschopnost jeho i lidí okolo.

Andrej Babiš je osobně zodpovědný za to, že teď bude umírat daleko více lidí, než by muselo. Je zodpovědný za to, že se propadne ekonomika, kterou už tak zničil rozdáváním populistických dárků. Je zodpovědný za to, že z údajné „výhry nad koronavirem“ se stal debakl.

Za to všechno si Babiš a jeho vláda zasloužili prohrát volby. To se taky stalo. A i kdyby o tom mlčel sebesnaživěji, prohra zůstává prohrou.

A měli bychom se ptát, jestli se Marku Prchalovi ještě stále dobře spí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner