Babiš demagogicky tvrdí, že nás nejvíc zadlužil Kalousek. Ať si to nastuduje

ČTK

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Nedělní „hlášení“ Andreje Babiše je skutečně zřejmě určeno pro jednodušší lidí, kteří nemají nic, co by připomínalo jen trochu dlouhodobou paměť. Teď se pustil do tématu zadlužení země. Kdyby tenhle ekonomický amatér radši mlčel.

Pavel Hofman

Napsal: „Z hlášení. Až uslyšíte dneska večer, a kdykoliv, někoho nadávat v hospodě, dejte mu tahle čísla, není těžké si je zapamatovat a můžete je i zaokrouhlit. Než přišel Babiš, byl dluh 41 procent vůči HDP, tento rok bude 31 procent. Jasný jak facka. Jsme 4. nejlepší v Evropě. Pokud chcete naopak vědět, kdo nás nejvíc zadlužil, koukněte sem.“

K tomu je přiložen obrázek, který si po internetu posílají prostoduší jedinci. Jako nejhorší ministr financí z toho vychází Miroslav Kalousek. Ta demagogie spočívá v tom, že Kalousek byl ministrem v době světové finanční a hospodářské krize. Vytýkalo se mu tenkrát a mnozí vytýkají dodnes, že ve státním rozpočtu brutálně škrtal, abychom neskončili jako Řecko. Jenže to by nebyl Babiš, aby si neposloužil nesmyslem.

Není to poprvé, dělá to takhle pořád. Třeba když se chlubí zvyšováním důchodů o 900 Kč a nějak opomene, že je to jinak. Psali jsme to tady už v půlce září: Důchody rostou zákonnou valorizací, která by představovala více než 700 korun. Skutečnost je tedy taková, že „bojovnice“ Jana Maláčová a Alena Schillerová se dohadují o necelé dvě stovky. Jenže to už nikdo nevidí.

Takže když Babiš vykládá, že je něco „jasné jako facka“, můžeme si být jistí, že to vůbec jasné není. Je hezké, že doporučuje, aby toto jeho sdělení tlumočili v hospodě. Tam by to možná s pokročilým večerem někdo spolkl jako koblihu s navijákem. Co takhle si dát televizní duel s Kalouskem a říci mu to do očí? Nebo se pan předseda a majitel ANO bojí?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner