Babiš: Demonstrace jsou kampaň před volbami. Jmenování Benešové nelituji

ČTK

Premiér Andrej Babiš zahajuje volební kampaň ANO | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš poskytl pravidelný rozhovor deníku Právo. A co jsme se dozvěděli? Jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti nelituje. A časté výměny ministrů? Ty jsou v pořádku.

V rozhovoru jsou zajímavá tři témata. Tou první je Čapí hnízdo – Babiš prý samozřejmě vůbec nic neudělal. „Nic jsem neudělal, a pokud je někdo objektivní, tak to tak musí i posoudit a věc zastavit,“ uvedl premiér s tím, že nástupce (jak se hovořilo například o Aleně Schillerové, která se stala vicepremiérkou) zatím nehledá.

Zato už si prý Babiš zvykl, že ke svobodě a demokracii patří demonstrace, avšak neopomněl se do nich opřít. „Ze začátku to byla iniciativa občanů, nyní se z toho stala volební kampaň do Evropského parlamentu, na které vystupovali různí opoziční poslanci a senátoři, a dokonce i poslanec soc. dem. Dolínek,“ prohlásil Babiš.

Justice je prý nezávislá a kritika Benešové pochází od „aktivistických novinářů“. „Ale svého rozhodnutí ji jmenovat nelituji. Do funkce nejvyšší státní zástupkyně ji před lety jmenovala legenda české justice Otakar Motejl. Nyní se za paní Benešovou postavila řada lidí, naposledy ji podpořil profesor, ústavní právník Zdeněk Jičínský, což je velké jméno v ČSSD,“ připomněl Babiš úlohu někdejšího komunisty, který v 50. letech působil jako docent ysoké školy politické.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner