Babiš do televize s Minářem nechce. Bojí se, že by prohrál jako vždy

Repro ČT

Andrej Babiš | FOTO: Repro ČT

S překvapivým požadavkem vystoupil na úterní demonstraci Mikuláš Minář, předseda spolku Milion chvilek pro demokracii. Kromě odstoupení Marie Benešové chce po Babišovi, aby se s ním utkal v televizní debatě. K uspořádání takového duelu dostaly výzvu i televize. Nejeden zkušený politik by takovou výzvu vyslyšel a zkusil by svého vyzyvatele v debatě pokořit. Ne však Andrej Babiš.

Ten krátce po demonstraci vzkázal, že do žádné takové debaty nepůjde. Minář a dalších zhruba padesát až šedesát tisíc lidí si podle premiéra má založit politickou stranu a mají ho porazit ve volbách. Že účast v debatě odmítl, není moc velkým překvapením. Babiš totiž není žádný velký hrdina. To zaprvé.

Zadruhé, nedoporučili mu to jeho poradci. Je totiž jasné, jak by taková debata dopadla. Premiér by opět prohrál. Tak jako s kýmkoliv jiným, s kým kdy byl v televizním duelu. Jeho mávání polopravdivými tabulkami a neustálé žvatlání a přecházení od tématu k tématu, kvalitní přípravou a klidnou rétorikou spolehlivě rozložil Petr Fiala i Ivan Bartoš. Velkou legrací byly vždy duely Babiše s Miroslavem Kalouskem. Ten trestně stíhaného premiéra vždy vytočil do nepříčetnosti, kdy byl pouze schopen poloslovensky ječet cosi o zlodějích. Ten pán, který si aktuálně vzal z rozpočtu ČR 100 milionů do svojí pekárny.

Zatřetí, Babiš a jeho okolí si moc dobře uvědomují, že taková debata by vedla ke zvýšení povědomí o demonstracích. Role v debatě by byly jasné. Mikuláš Minář by tam argumentoval, proč mají Benešová i Babiš zmizet z vlády, Babiš by byl po celou dobu v defenzivě. Babiš totiž ovládl velmi podstatnou část médií kvůli tomu, aby informovala o tom, o čem si on přeje. Stačí se podívat na dnešní titulní stranu Mf DNES. V takové situaci by jednal v rozporu se svojí dlouhodobou strategií, kdyby teď šel do televize a tam by pomáhal propagovat demonstrace a „hnutí odporu“ proti sobě. Ne, on potřebuje, aby se o demonstracích moc nevědělo, aby o nich nikdo nepsal, aby nebyly v televizním zpravodajství atd.. Jenže, Andreji, padesát tisíc lidí je padesát tisíc lidí…

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme