Babiš gratuloval českým fotbalistům, na facebooku to schytal. Postavte jim stadion jako Sáblíkové, píší lidé

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Úřad vlády ČR)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Úřad vlády ČR

Ministerský předseda loví politické body, kde se dá. Vzhledem k tomu, že jeho hnutí ANO přisuzují předvolební průzkumy až třetí místo za oběma demokratickými koalicemi, začal Andrej Babiš fušovat i do sportu. Poté, co se aktivně na sociálních sítích přihlásil k úspěchu našich tenistek na French Open, stal se z něj i fanoušek fotbalu. Jak je ovšem vidět, moc lidí mu jeho nadšení nevěří, a proto premiérovi posílají jasné vzkazy.

Vítězství českého národního týmu v úvodním utkání mistrovství světa proti Skotsku nadchlo fotbalové fanoušky. Rozpačitý výkon vynahradily výkony brankáře Tomáše Vaclíka a především druhý gól Patrika Schicka. Právě i trefa českého střelce z půlky hřiště se stala inspirací pro marketéry Andreje Babiše. Během několika dní tak z tenisového fandy udělali fotbalového.

„Parádní vstup do turnaje. Nádherné góly Patrika Schicka, hlavně teda ten druhý, to bylo neuvěřitelné. A k tomu úžasné zákroky gólmana Vaclíka. Gratuluju všem, pánové, ať se takhle daří i v dalších zápasech,“ stojí na facebookových stránkách předsedy vlády. Post, vytvořený z letmého přečtení zprávy na internetu, má zřejmě působit dojmem, že se Babiš o zápas skutečně zajímal.

To si však podle reakcí v komentářích na sociální síti myslí málokdo. Podle jednoho z diskutujících by totiž musel Babiš sledovat fotbal na jednání vlády. „Před chvílí vám skončila vláda, Andreji. Jestli tam čučíte na fotbal, tak se nedivím, že v těch opatřeních děláte takový chaos, kvůli kterému naše dnešní vítězství už neoslaví 30 000 našich spoluobčanů,“ napsal v 17:25 jeden z uživatelů facebooku. 

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Jednání vlády skutečně 14. 6. od 14 hodin probíhalo, takže je velmi pravděpodobné, že premiér fotbal sledovat nemohl. Zápas začal v 15 hodin, Schick svůj druhý gól vsítil v 52. minutě, tedy zhruba kolem čtvrt na pět. Je nepravděpodobné, že by kabinet jednal jen dvě hodiny, nebo že by si místo jednání Babiš na telefonu pouštěl fotbal.

Mnoho dalších komentářů zase naráželo na fakt, že se ministerský předseda rád přifaří ke každému úspěšnému sportovci. Stejně jako po jeho gratulaci Barboře Krejčíkové po vítězném finále Roland Garros připomněli lidé i tentokrát Babišův slib, že se pro Martinu Sáblíkovou postaví hala, aby naše nejlepší rychlobruslařka mohla trénovat doma a nemusela vyjíždět za hranice. Debata o hale utichla a z premiérových slov se stal důkaz, že je pro něj lež nejobvyklejším komunikačním prostředkem.

Objevily se i další zajímavé příspěvky:  „Vždycky jsem chtěl, aby mi premiér hlásil výsledky fotbalu. Jako by nestačilo, že ministryně financí si na svůj veřejný profil píše básničky,“ poznamenal komentátor s odkazem na literární tvorbu Aleny Schillerové. Mnoho lidé také poznamenalo, že zápas Slovenska s Polskem teprve bude začínat, takže nerozumí, o čem to premiér píše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]