Babiš, Hamáček i Petříček slibují letní dovolenou. Opět chtějí koupit voliče za Chorvatsko

Premiér Andrej Babiš, ministr zahraničí Tomáš Petříček, ministr vnitra Jan Hamáček a prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš, ministr zahraničí Tomáš Petříček, ministr vnitra Jan Hamáček a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Ministr zahraničí Tomáš Petříček v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že je reálné, že Češi budou moci jet v létě na dovolenou. Navázal tak na sliby premiéra Andreje Babiše a ministra vnitra Jana Hamáčka. Místo aby politici reálně lidem řekli, jaká je situace a co je nyní potřeba, znovu se soustředí na krátkodobé sliby, které již v loňském roce způsobily současnou covidovou katastrofu. Neschopnost alespoň na chvíli upustit od populistických slibů a směšných cílů je skutečně skandální.

Na nemoc covid-19 zemřelo více než 27 tisíc lidí. Jenže jen co se trošku oteplilo, vláda se rozhodla zabývat se tím, zda Češi pojedou na dovolenou. Víte, milí ministři a pane premiére, co nás skutečně zajímá? Tak například kde skončil slib, že bude v Česku očkováno 100 tisíc lidí denně. Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo v sobotu 3. dubna naočkováno 10 tisíc lidí. To je desetina slibovaných čísel, víme?

Revue FORUM ()

Hamáček, který předstírá, že on je tím klidným a rozumným člověkem, který vyřeší pandemii v Česku, řekl v březnu holdingovým Lidovým novinám, že lidé budou moci v létě stoprocentně k moři. Pak ale dodal, že to platí, pokud se nestane něco nepředvídatelného. Vláda sice ani rok od začátku pandemie u nás nemá žádný plán, nevíme ani, zda a případně které děti se vrátí do školy, nevíme, co se kdy otevře, ale nejdůležitější je nikoho nenaštvat.

Andrej Babiš taktéž zaperlil. „Musíme společně zabrat a v létě ta dovolená bude,“ řekl 25. března CNN Prima News. Ne, zjevně nemusíme „společně zabrat“, aby už neumírali lidé nebo abychom měli dostatek očkovaných občanů, protože to jediné je ochrání, my prostě budeme opakovat mantru o dovolené a pak všechny pošleme do Jančurova vlaku, aby se společně promořili cestou do Chorvatska. Je prostě neuvěřitelné, že ani tisíce mrtvých tuhle vládu nedonutí k rozumnému chování a vyjadřování.

Vzhledem ke špatné situace, která v Česku vládne, se mnoho lidí může ptát, co je v ostatních zemích vlastně jinak. Je to jednoduché. Na světě totiž existují i vládní představitelé, kteří neříkají nesmysly a občanům nelžou. Existují dokonce i vládní kabinety, které se od počátku řídí názory odborníků a které přiznaly případné chyby. Naše vláda místo toho zase jen vymýšlí, komu co naslibuje, protože volby jsou už v říjnu. Kvůli těm minulým zbytečně zemřelo mnoho lidí. Snad to tentokrát bude jinak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]