Babiš: Hospodští se těší na nové DPH. Volají Schillerové a děkují jí

Alena Schillerová (FB Alena Schillerová)

Alena Schillerová | FOTO: FB Alena Schillerová

Groteska se sazbami DPH na pivo ve výši 10 %, 15 % a 21 %, kterým Babiš a Schillerová říkají dvě sazby, úspěšně pokračuje. Marek Prchal v nedělním Čaulidi Babišovým jménem rozsáhle rozepisuje, jak moc jsou tři sazby DPH fajn. Doslova píše: „Volali jí (Aleně Schillerové pozn. red.) hospodští, kavárníci, hoteliéři, děkovali a vyjadřovali nám podporu.“ To dá rozum. Každého potěší, když může pivo účtovat zhruba na osm způsobů.

Ve svých litaniích také pan premiér opakuje, že prý se hospodští mají „šábnout“ s hostem o ty korunky, které vláda navíc věnuje právě hospodským. Dělení to bude složité, když se ten velký bonus pohybuje okolo  dvou korun. A úplně nejlepší je, jak Babiš naprosto zazdívá vesnické hospody tím, že podle něj v podstatě šidí. „Čili naše sleva se týká KAŽDÉHO, kdo provozuje, řekněme, regulérní hospodu. Každého, kdo to myslí vážně a má šanci nějak prosperovat a uživit se. A my mu chceme pomoci,“ píše Babiš.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Protože ani korunu neušetří od prvního května ten hospodský, který není plátcem DPH, tedy ti nejmenší. Jde o malé především vesnické lokály, kde otevírají jen na pár hodin denně, nebo pouze o víkendech. Takoví podnikatelé mnohdy ani zdaleka nedosáhnou na obrat milion korun ročně, od kterého jsou plátci DPH. A ani o to neusilují, další kontroly a papírování navíc. Babiš píše, že prý spočítal, že když hospodský vytočí denně 80 piv a občas prodá utopence, obratu milion korun určitě dosáhne. A ten, kdo nedokáže denně vytočit v průměru 80 piv, provozuje neregulérní hospodu. Tohle si hospodští moc rádi přečtou.

Premiér, o kterém předcházející předseda vlády prohlásil, že ojebává stát na daních, premiér, jehož byznys je postavený na kapitálu z neznámých zdrojů, na nepřátelském přebírání firem, jehož byznys je velmi prorostlý s politikou, jehož firmy zázračně rostou od doby, co vstoupil do politiky, jehož zřejmě čeká soud kvůli dotačnímu podvodu a kterého vyšetřují evropské orgány kvůli ohromnému střetu zájmů a nelegálnímu čerpání dotací, bude školit hospodské, že když neumějí prodat 80 piv denně, nejsou ve skutečnosti žádní podnikatelé? Ty hospodské, kteří se umí sami živit bez rozkrádání státu a Evropské unie?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]