Babiš hrozí, až z toho mrazí

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš je podrážděný, až jde z něho strach. Kolega Radek Bartoníček z Aktuálně.cz zaznamenal v debatě nad kauzou dotačního podvodu farmy Čapí hnízdo jeho slova, z nichž vážně mrazí.

„Ta prasárna, že do toho dávají mojí paní, moje děti. To je cez čáru, pane kolego. Cez čáru! A jsou za tým lidi, kteří nakradli desítky miliard…“ prohlásil Babiš v reakci na policejní šetření, které míří nejen na Babiše, ale i jeho rodinu.

Bohumil Pečinka (Pavel Hofman)

A dále Babiš řekl: „Proto tam byly ty anonymní akcie, abyste neotravovali moji rodinu. Dejte jim pokoj! Já jsem připravenej. Já se jich nebojím, toho systému, zkorumpovaného.“

Tak za prvé:

O dotaci v roce 2008 nežádal „zkorumpovaný systém“, ale lidé blízcí Andreji Babišovi.

Za druhé:

Dotace byla původně určená na podporu malých a středních podniků a pět let nato skončila fungující farma Čapí hnízdo pod křídly miliardového koncernu Agrofert. To musel Babiš a jeho poradci tušit, že se bude nabízet otázka, zda nedošlo ke zneužití dotace. Odpovědnost za to je tedy na Babišovi a jeho poradcích, že na to rodinu a jeho nejbližší včas neupozornili.

Za třetí.

Kdyby o 50 milionů dotace tehdy nežádali, nemusel se tady teď rozčilovat a řešit logické šetření policie.

Za čtvrté.

Jeho nepřátelé z byznysu či političtí protivníci mu mohou teď jeho problémy přát, ale lze si jen těžko představit, že státní zastupitelství, které policejní šetření dozoruje, bude jednat na jejich pokyn a že bude pod vlivem „zkorumpovaného systému“. Přece nechce Babiš říct, že jím podporovaná vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová je součástí mafie?

Za páté.

Jak to myslel, že je připravený? Na co a jak je připravený? Co se bude dít? Aktivizuje bezpečnostní divizi Agrofertu a budou se nyní potírat nepřátelé? A „čistit vzduch“ před volbami?

Snad to tady nebude vypadat jako v padesátých letech.

Jinak… vítejte v Babišistánu.

Jaroslav Kmenta

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]