Babiš investuje do domu na Slovensku. Ale je tam strašne veľa potkanov

(www.anobudelip.cz)

FOTO: www.anobudelip.cz

Andrej Babiš nelení a maká nejen pro lid, ale také pro sebe. Z jednání se slovenským premiérem si odběhl s úředníky stavebního úřadu v bratislavském Starém Městě okouknout jeden starý dům a setkat se s lidmi, jak píše server plus7dni.pluska.sk.

Jeho firma Berg ji chce přestavět na luxusní hotel. „Babiš tam bol, všetkých slušne pozdravil a akoby ani nevedel, že tu má dom,“ popisuje Babišovo setkání jeden z účastníků.

Babišovi potenciální sousedi ještě nevědí, jestli mají být z projektu nadšení. „Jedni sú za, druhí nie sú za. Celé je to v štádiu diskusie s pamiatkarmi, so stavebným úradom a háda sa celá ulica. Boja sa o statiku, o svetelnosť, o prejazdnosť,“ říká obyvatel protilehlého domu. Na setkání přišlo jen pár lidí, protože se konalo v době, kdy většina lidí ještě maká.

Majiteľka bytu ze sousední bytovky Michaela Molnárová by ale nejspíš byla ráda, kdyby s domem Babiš něco podniknul: „Je dobré, že sa s tým niečo bude robiť. Čo sa mi však nepáči, že to majú ťahať až na nejaké šieste poschodie, čím prakticky zrušia svetlo na dvore, ktorý máme. S tým objektom sú momentálne viaceré problémy. Keď začne pršať, všetko tečie cez rínu a nie do odtoku a nášmu domu to likviduje omietku. Ďalší problém je, že tam je strašne veľa potkanov. Celé okolie je zamorené.“

Paní Molnárovou můžeme ujistit, že kdyby do toho Andrej Babiš šel, bylo by to terno. Vždyť zvládá celou Českou republiku, proměnil ji doslova v kvetoucí ráj na pohled a pokud jde o potkany, taky žádný strach. Je sice známo, že ty potvory dokáží všechno sežrat, vysoko se vyšplhat a jsou chytré a všude se cítí jako doma, ale na Babiše nemají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]