Babiš jako akční hrdina. Jeho pseudoaktivity jsou už směšné

(repro: ANO - bude líp.)

Andrej Babiš nám zaslal dramatické sdělení, které má zřejmě ukázat, jak má situaci v Česku a nejspíš i v okolních zemích pod kontrolou. Způsob jeho řeči připomíná interbrigadistu ve Španělsku. Jen místo proti fašistům stojí na barikádě proti virům. „Neprojdou!“

Na twitteru Andreje Babiše nám někdo, Babiš asi sotva, úsečně sděluje:

„Koronavirus. Evropa se koordinuje. Ve 13:45 jsem volal @sebastiankurz, řekl mi, jak vypadá situace v Rakousku. Mají 3 nakažené. Zítra volám @GiuseppeConteIT. Dnes jsem si vyslechl šéfy Bulovky, ÚVN, Motola a Homolky. Chci být připraven, i když teď nemáme jediný pozitivní nález.“

To je skutečně drama. Není tedy jasné, proč tento (twitterový) Babiš volá do Rakouska, aby otravoval tamního kancléře s dotazy. To všechno by si mohl přečíst na internetu, kdyby se naučil pustit počítač. Nepodceňujeme Sebastiana Kurze, ale nebude toho vědět o moc víc než jeho úředníci a novináři.

Taky si náš momentální premiér kdysi koupil dvoje noviny, tak tam by to též mohli vědět. Oba ty deníky teď o koronaviru píší hodně, protože je to lepší téma než nějaké návštěvy z Evropské unie, které se vyptávají, jak to tady má Babiš se střetem zájmů.

Ale chápeme, že je třeba neustále budit dojem řádného hospodáře, který maká a samou starostí nespí a má blízko k lidem.

Není to nic nového. Stále se vzpomíná na to, jak v roce 1769 jel císař Josef II. kolem obce Slavíkovice, kde měl jeho kočár nějaké technické potíže. Servisní přestávku císař využil. Spatřil na nedalekém poli oráče, půjčil si od něj pluh a vyoral přes celé pole jednu brázdu. Tento velký čin tam postupně připomínalo několik pomníků. (Jeden zlikvidovali legionáři, protože jim připadal příliš habsburský.)

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Na počátku 21. století už je demonstrování blízkosti k prostému lidu a vševědoucí a všemohoucí tatíčkovství poněkud zastaralé, ale na někoho to pořád působí. Komunističtí předáci občas fárali do dolů a šourali se po poli a znalecky mnuli mezi prsty klasy, než zase odsvištěli v limuzínách. Dnes kromě telefonátů máme ještě výjezdy vlakem do sídel domorodců mimo metropoli, protože premiér potřebuje na vlastní oči vidět, jak vypadá nádraží a jestli je dost dlouhý peron. A nepřítel se stále zmenšuje a je záludnější. Kalousek byl ještě viditelný pouhým okem. Kůrovec je viditelný blbě a virus vůbec. Na řadě je nejspíš nějaké kosmické záření.

Tyhle pseudoaktivity a jejich popis asi u twitterového publika nenajdou tak vřelé přijetí, jako kdyby to Andrej Babiš vykládal někde v „terénu“. Něco se tam ale psát musí, když už se skutečné aktivity nedějí nebo nemají žádné velké výsledky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]