Babiš je nejnebezpečnější elitou, kterou jsme kdy měli, varuje řezník Havlíček

Klatovský řezník Pavel Havlíček se do povědomí českých občanů dostal díky svému bojkotu výrobků koncernu Agrofert Andreje Babiše. Osobitý živnostník se však nespokojil pouze s cedulí ve výkladní skříni svého obchodu a začal se aktivně zapojovat do politického dění. Vloni na podzim to dokonce zkoušel i v senátních volbách. Neúspěšný pokus ho ovšem neodradil a dál se angažuje v pomoci živnostníkům. Pro FORUM 24 Pavel Havlíček pohovořil o EET, která ho od prvního března nemine, návštěvě Andreje Babiše nebo chystané demonstraci proti „papalášům“.

Jak pan Havlíček upozorňuje, přemístění známé cedule, oznamující neprodej výrobků potravinářského koncernu ministra financí, neznamená změnu přístupu vůči produktům Agrofertu. „Dal jsem ji dovnitř. Každý, kdo cokoliv kupuje, ji vidí a motivuje ho to k více diskuzím. A musím říct, že si jí všímají daleko více,“ říká známý řezník.

Andrej Babiš ovšem zasahuje do Havlíčkova života nejen ideově, ale nyní i pracovně. Od 1. března se totiž i do řeznictví v Klatovech musí instalovat elektronická evidence tržeb. Vše prý ale probíhá podle plánu. „Chystám se tak, jak mi nařizuje zákon. Požádal jsem o autentizační údaje, čekám na vyřízení, objednal jsem software i pokladnu EET,“ vyjmenovává řezník. „Jsem povinen respektovat zákon a chtěl bych upozornit a vyzvat kolegy živnostníky, aby se nepokoušeli ignorovat zákon, protože obcházet ho je vlastní likvidace,“ varuje Havlíček odbojné živnostníky, kteří by se domnívali, že nepořízením si EET mohou celý systém ohrozit. Evidence je podle Havlíčka děravá a už dnes existuje několik způsobů, jak ji obcházet, tudíž není důvod riskovat půlmilionovou pokutu, která hrozí při nedodržení zákona.

Své názory chce bodrý řezník prezentovat i na demonstraci, která se bude konat 25. února na Václavském náměstí. „Nebude to tentokrát pouze o soudruhu ministru Neburešovi, už to nebude jenom o financích, bude to o celkovém tlaku vládnoucí garnitury a vládnoucích elit,“ vysvětluje Havlíček. Mezi ně řadí především ministra financí. „Já považuji a celá dlouhá léta to tvrdím, že Babiš je nejnebezpečnější elitou, jakou jsme kdy měli,“ má jasno klatovský podnikatel.

Svérázné postoje, se kterými nemusí každý souhlasit, už si prý vyžádaly první reakce. „Přestali chodit někteří, kteří jsou jiných názorů, a naopak zase jiní začali chodit,“ přiznává řezník. Na jednoho zákazníka ovšem zatím čeká marně. Na Andreje Babiše. Pokud by ovšem přišel, jak občas rád pro svou mediální prezentaci dělává, nebyl by vyhnán.  „Přijal bych ho, jako kohokoliv jiného. Klidně může přijít, já s ním to kafe vypiju, ale nemůže počítat s tím, že mu budu poklonkovat,“ upřesňuje Havlíček podmínky oligarchovy návštěvy.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner