Babiš je opět k smíchu. Nadával senátorům koalic, ti jeho se však zachovali stejně

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Zmrazení platů zákonodárců bylo jedním z předvolebních slibů Andreje Babiše. Každému bylo jasné, že jde pouze o populistickou hru s voliči, ale návrh nakonec sněmovnou prošel. Stopku mu ovšem ve středu vystavil senát. Od premiéra se za to dočkal urážek, které mířily primárně na zástupce dvou demokratických koalic. Babiš ovšem zapomněl na to, že by si měl před útokem na opozici zjistit, jak se zachovali jeho lidé.

„V době, kdy mají lidi problémy platit faktury za elektřinu, tak pánové z nové koalice realizují jen lži a nesplněné sliby. Podvedli lidi a senát to zamázl,“ řekl Babiš rozčileně, aby ukázal, jak on je tím spravedlivým a současná opozice znamená pro naši zemi nebezpečí. „Pětikartel bude lidem utahovat opasky, ale na své platy vždycky peníze najde,“ dodal.

()

Majitel politické firmy ANO svůj boj proti opozici, která se však brzy stane vládnoucí pětikoalicí, neukončil ani pro prohraných volbách. Stále v něm využívá mnoho nepravd, výmyslů a demagogie, jejíž pomocí posledních osm let oslovuje voliče, kterým je jedno, že jsou permanentně obelháváni.

Babiš však často zapomíná na to, že pokud si nepohlídá své poslance a senátory, mohou někdy hlasovat podle vlastní vůle, což není u „zaměstnanců“ hnutí ANO vítáno. Před lety třeba zákonodárci vládního hnutí nehlasovali pro protikuřácký zákon, neboť dostali špatné „noty“ od druhého muže hnutí, Jaroslava Faltýnka. Babiš, který byl v tu dobu mimo republiku, se vztekal, co se to děje, a další hlasování si pro jistotu pohlídal.

To však neudělal při středečním jednání senátu, jinak by totiž věděl, že to nebyla jen ona „zlá pětikoalice“, která odmítla jeho nedotažený populistický návrh. Pro zmrazení platů nezvedl ruku ani jeden ze senátorů hnutí ANO, stejně se zachovali i sociální demokraté.

Premiér zkrátka ztrácí argumenty a stále si chce vystačit s obviňováním opozičních stran ze všeho negativního, co se v zemi děje. Jak se ovšem ukazuje, síla propagandy, kterou vytvářejí Babišovi marketéři, naráží na své limity. Jednak proto, že většina občanů už pochopila, že ministerskému předsedovi nejde věřit téměř nic, navíc začíná být velmi jednoduché Babišovy lži vyvracet a ukazovat přitom na konkrétní premiérovy výmysly. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]