Babiš je smutný. Čím víc státních peněz do lidí pumpuje, tím víc ho prý nenávidí

Předseda vlády Andrej Babiš  (FB A. Babiše)

Předseda vlády Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Andrej Babiš je smutný. Posteskl si, že prý čím víc peněz do lidí pumpuje, tím víc ho nemají rádi. V této větě je zhruba asi tak vše. Pan premiér měl samozřejmě na mysli státní peníze a jeho uplácení například jízdným zdarma a podobnými nesmysly. Tak on (protože se považuje za stát) zaplatí lidem jízdné ve vlacích zdarma a oni pak proti němu drze jezdí demonstrovat. Nevídané.

Panu premiérovi asi nedochází, že lidé nechtějí, aby do nich stát pumpoval peníze, i když tedy žádné nepumpuje. Ale chtějí například to, aby je stát neokrádal. A aby premiér neokrádal stát. Také možná chtějí, aby premiér nelhal, nebyl zbabělec, nebyl estébák a predátor, který likviduje demokracii.

Možná se jim také zdá nevhodné, aby sám premiér ovládal nejvlivnější média a s jejich pomocí útočil na své politické konkurenty. Lidem by také mohlo vadit porušování pravidel, střet zájmů, přihrávání státních zakázek do vlastní kapsy, likvidace konkurenců s pomocí státu nebo to, že se po tom všem celému národu vysmívá.

Že Babiš nemá na to, aby se postavil řekl: „Do vyřešení mých kauz odcházím z postu předsedy vlády“, jsme si už museli zvyknout. Také jsme si museli zvyknout na neustálé fňukání na téma, kdo může za všechny jeho průsery. Ale současný vyčítavý fňuk o tom, že i když prý lidem cpe státní peníze, tak oni ho stejně nemají rádi, je opět nová hranice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]