Babiš byl ve Sněmovně zmatený, ukazoval obrázky a opakoval, že nemá střet zájmů

repro ČT

Andrej Babiš a jeho obrázky | FOTO: repro ČT

Andrej Babiš ve středu vystoupil v Poslanecké sněmovně. Jeho povídání před poslanci mělo být zaměřeno na obhajobu státního rozpočtu. Bral to však zeširoka. Mluvil o tom, kdo toho kdy kolik podle něj ukradl, mluvil o tisících miliard, které měl někdo odcizit. Opět mluvil o tom, že Česká republika byla v podstatě mrtvou zemí, dokud nenastoupil do vlády a nezachránil ji. A teď se tady všem žije skvěle.

Samozřejmě se věnoval i auditu, Babiš znovu opakoval, že není ve střetu zájmů. Česká republika prý nebude nic platit. Babiš opět mlžil a lhal. Urážel všechny okolo sebe, všechny politiky, kteří byli ve vládě před jeho spásným příchodem.

Celkově ve středu Babiš působil poněkud zmateně, přecházel od tématu k tématu, jeho vystoupení bylo nesouvislé. Svou řeč hojně doplňoval obrázky – grafy, články atd. Často používal slovo nechápu, převážnou část četl. Tradičně používal svůj jazyk. Například místo snížení říká zásadně slovo znížení.

Na Babiše je toho v posledních dnech hodně. Kvůli tomu, že nelegálně získává dotace, bude muset Česká republika platit EU téměř půl miliardy korun. Pro Babiše je doložený střet zájmů obrovskou ostudou. Znamená to například, že nebude v EU vpuštěn na jednání, kde se rozdělují peníze. Současně je stop dotací pro jeho Agrofert citelnou ránou. Jeho příjmy jsou totiž z podstatné části závislé právě na dotacích a státních zakázkách. Do toho má dnes Pavel Zeman oznámit další postup v kauze Čapí hnízdo. Zvláštní Babišův neklid by mohl znamenat, že má informaci o tom, co Zeman řekne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner