Babiš jednal se Zemanem. V úterý mu představí nového kandidáta na ministra

Andrej Babiš a Miloš Zeman  (Úřad vlády ČR)

Andrej Babiš a Miloš Zeman | FOTO: Úřad vlády ČR

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil prezidenta Miloše Zemana, aby s ním jednal o odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly.

„Předložil jsem panu prezidentovi návrh na odvolání pana ministra Prymuly z funkce ministra zdravotnictví a zároveň jsem mu navrhl nového ministra zdravotnictví,“ řekl Babiš s tím, že doufá, že se bude Zemanovi líbit.

„Podle ústavy mám právo navrhnout odvolání ministra,“ oznámil předseda vlády. Vloni ale při návrhu na odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) prezident Zeman několik měsíců krok oddaloval. Tvrdil, že mu ústava neukládá žádnou lhůtu, ve které musí odvolání vykonat.

„Je to lékař a kvalitní kandidát, předpokládám, že ho pan prezident bude akceptovat,“ řekl o kandidátovi na ministra zdravotnictví. S prezidentem se setká v úterý.

Roman Prymula dostane od Babiše možnost působit v expertní skupině epidemiologů. Jaroslav Faltýnek, stále ještě předseda poslaneckého klubu hnutí ANO, požádá jeho členy, aby se vyslovili pro jeho pokračování ve funkci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články