Babiš jr. zbavil Protopopovou mlčenlivosti. Chce, aby přestala mlžit o jeho zdraví

Andrej Babiš ml. (Andrej Babiš ml. / se svolením autora)

Andrej Babiš ml. | FOTO: Andrej Babiš ml. / se svolením autora

Už žádné mlžení o jeho zdravotním stavu. To by si představoval Andrej Babiš mladší, který kvůli tomu v České republice zkouší udělat veškeré potřebné kroky. Chce totiž dokázat, že netrpí schizofrenií, jak tvrdí jeho otec a premiér České republiky. Právě proto na ministerstvu zdravotnictví zanechal souhlas, aby doktorka Dita Protopopová, která měla jeho případ na žádost Andreje Babiše staršího na starost, mohla o juniorově zdravotním stavu promluvit.

Babiš mladší, žijící ve Švýcarsku, přijel do České republiky proto, aby upozornil na neskutečnou kauzu, která se ho týká. Než byl totiž zavlečen na anektovaný Krym, „opatřil“ mu jeho otec psychiatrickou diagnózu, jež měla vyloučit výslech v případu padesátimilionového dotačního podvodu na Farmě Čapí hnízdo.

Andrej Babiš ml. / se svolením autora
Premiérův syn na podatelně ministerstva zdravotnictví. (Andrej Babiš ml. / se svolením autora)

Bývalý pilot ovšem odmítá, že by trpěl schizofrenií, která by ho dostala do léčebny a kvůli níž by musel opustit i svou práci. Ošetřující lékařka Dita Protopopová, pracující tehdy v Národním ústavu duševního zdraví a vytvářející posudek o psychické nemoci premiérova syna, doposud mlžila. Vždy se navíc vymlouvala na lékařské tajemství, které jí brání detaily zdravotního stavu Andreje Babiše mladšího vyzradit.

To se však v úterý změnilo. Babiš totiž na podatelnu ministerstva zdravotnictví odnesl „Souhlas s poskytnutím informací o zdravotním stavu třetí straně“, který je opatřen jeho ověřeným podpisem. Tím Protopopové de facto vzkázal, že má o posudku, v němž uvádí, že Babiš ml. trpí schizofrenií od roku 2008, přestože tehdy studoval a řídil dopravní letadlo, promluvit.

Andrej Babiš ml. / se svolením autora
Souhlas s poskytnutím informací o zdravotním stavu (zdroj: Andrej Babiš ml. / se svolením autora)

„Já, výše jmenovaný, uděluji z mé plné vůle souhlas MUDr. Ditě Protopopové, tajemnici Rady vlády pro duševní zdraví, k poskytnutí informací o mém zdravotním stavu Policii ČR a veřejnosti včetně médií, jelikož se v mém případě jedná o veřejný zájem. Zbavuji tím MUDr. Ditu Protopopovou zachování lékařského tajemství, a to v plném rozsahu ve věci mé léčby, diagnózy a veškerých dalších informací včetně těch vycházejících z mé zdravotní dokumentace. Tento souhlas uděluji s okamžitou platností na neomezenou dobu,“ stojí v dokumentu.

Protopopová doposud vždy tvrdila, že je Babiš mladší nemocný, a potvrzovala tak slova ministerského předsedy. Na jeho pokyn lékařčin manžel Petr Protopopov unesl premiérova syna na Krym, aby nemohl být policií vyslechnut. Právě k tomu ovšem zřejmě také dojde, protože právě na policii se Babiš mladší obrátil, že by rád poskytl tak dlouho oddalovanou výpověď.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články