Babiš: Jsem manažer, neuvažuji o kandidatuře na prezidenta. Ale vyloučit nemůžeme nic

Babiš na TV NOVA (repro TV NOVA)

Babiš na TV NOVA | FOTO: repro TV NOVA

Hostem pořadu Střepiny na TV NOVA byl předseda vlády Andrej Babiš. Hovořilo se o Karlu Gottovi, ale i o prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho vztahu k premiérovi. Došlo i na možnost Babišovy kandidatury na prezidenta, o níž Zeman v neděli hovořil na Frekvenci 1 v pořadu, který byl vysílán o několik hodin dříve.

Andrej Babiš s Milošem Zemanem (ČTK)

Prvním tématem rozhovoru bylo úmrtí zpěváka Karla Gotta. „Ten můj návrh… to nebylo jen tak, že bych si to sám vymyslel. Karel Gott měl samozřejmě nějaké představy, určitě nechtěl státní pohřeb,“ uvedl předseda vlády i přesto, že právě on státní pohřeb navrhl. Nakonec proběhne rozloučení se státními poctami.

Další na řadě bylo téma vztahu Andrej Babiš-Miloš Zeman. Prezident byl nejprve podle reportáže na TV NOVA spíše proti Babišovi, ten zase v první prezidentské volbě podpořil protikandidáta Karla Schwarzenberga. Pak se všechno změnilo. „Já mám s panem prezidentem korektní vztah…“ říká Babiš.

Premiér dále tvrdil, že má se Zemanem i odlišné názory, jmenoval například poslední spor ohledně Kosova. Prezident totiž chce, aby zemi Česká republika přestala uznávat. „Ohledně privatizace Unipetrolu měl pan prezident špatné informace. My jsme si to vyříkali… potkali jsme se někde v září 2013,“ popsal Babiš, který zase zopakoval, že nechtěl být premiérem.

Moderátorka Babišovi připomněla, že Zemanovi často ustupuje. Naposledy tomu tak bylo v létě, když Zeman odmítal jmenovat ministrem kultury kandidáta ČSSD Michala Šmardu. Toho Babiš nejdříve navrhl, později názor změnil.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Co by to vyřešilo, kdybych podal žalobu (kompetenční žalobu, pozn. red.)?“ ptal se Babiš. Uznal ale, že mu Zeman nepomohl, když hovořil o tom, že by jemu i jeho rodině udělil abolici v kauze Čapí hnízdo. „Kdybych nebyl v politice, v životě byste o Čapím hnízdě neslyšeli…“ řekl.

Babiš dostal také otázku na to, zda jej nemrzí, že na TV Barrandov Zeman jmenoval mezi svými favority na své nástupce Josefa Středulu a Vladimíra Dlouhého. „Ne, protože on se mě na to ptal, a já jsem mu řekl, že určitě o tom neuvažuju,“ prohlásil nejprve. „Já jsem manažer,“ vysvětoval. Pak ale moderátorce řekl, že „vyloučit nemůžeme nikdy nic“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner