Babiš: Jsem urputné hovado, kdybych šel do Agrofertu, vyhodí mě

Andrej Babiš (Facebook)

Andrej Babiš | FOTO: Facebook

Sebelítost, obviňování všech okolo, zamlčování, polopravdy, lež, hromady balastu a především ten nekonečně trapný žoviální slovník. Tak takové je aktuální „Čau lidi“, které každý týden vydává PR tým Andreje Babiše. Dalo se čekat, že po naprosto zlomovém týdnu půjde o „kvalitní“ literární dílo. Ovšem výsledek předčil očekávání.

Tak předně, ve světě, který Andrej Babiš maluje svým fanouškům, neexistují kauzy a problémy Andreje Babiše. Jen kámpáň. Celý problém je totiž v tom, že prý ho komentátoři chtějí dostat z politiky, potom je také velký problém udávání – o tom musí jako agent StB něco vědět, ovšem nejvíc ho prý mrzí, že naše země vypadá jako banánová republika. No. To bohužel vypadá, když ji řídí slovenský estébák s největším střetem zájmů (minimálně) v Evropě. Člověk, který řídí stát, obchoduje se státem a zároveň mu patří média, která by o tom všem měla psát, ale nepíší.

Ono tohle krizové „Čau lidi“ má několik skutečně hvězdných momentů. Jedním z nich je jednoznačně tato věta: „Normální člověk by už asi odešel, ale já, jak je obecně známo, jsem urputné hovado.“ To tam skutečně je.

Dále je to klasika. O spolupráci s StB píše, že vyhrál soudy a žádné neprohrál. Lež. Také se zmiňuje o tom, že na něj vedli svazek bez jeho vědomí. Není to pravda. Podle badatelů je doloženo několik příkladů, kdy Babiš aktivně práskal. Například tento.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

O střetu zájmů píše, že se vzdal firmy. Další lež. Firmy se nevzdal. Jen ji formálně odložil do svěřenských fondů, které papírově ovládá jeho manželka. Jde jen o účelovou fintu. Jak ostatně dokládá audit. Dalším hvězdným momentem je tato věta: „Takže kdybych teď přišel na valnou hromadu Agrofertu, tak mě vyhodí ze dveří. Nemám na tu firmu prostě žádný vliv“.

No a na závěr by tu byl jeden lítostivý odstavec. Člověku začíná docházet, že Babiš a jeho podřízení jsou snad něco jako disidenti, nebo tak něco. „Lidi jsou stále fanatičtější a tahají politiku i tam, kde nemá vůbec co dělat. Třeba do škol. Jedna naše poslankyně mi vyprávěla, jak ve škole, kam chodí její dcera, vyzývají učitelé děti, ať jezdí demonstrovat na Letnou. Jedné mé kolegyni odmítli vzít děti do školy, protože dělá s tím Babišem. A nejnovější taková zkušenost je od mé spolupracovnice, jejíž dítě se vrátilo z výuky občanské nauky. Učitelé tam na základě vylhaných článků z pochybných webů říkají, že Babiš je ohrožením demokracie a největší problém naší země. Což mi přijde totálně nefér, neprofesionální a hlavně podlé vůči lidem, kteří pracují ve prospěch České republiky. Od mého vstupu do politiky mi nemohou mí kritici rozhodně nic vyčítat. To, co děláme jako vláda, děláme dobře, s těmi nejlepšími úmysly.“

Slušná nálož. Také je vám chudáka Babiše líto?

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]