Babiš: Kalousek stále lže a je symbolem korupce

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Hostem pořadu Interview ČT24 byl ministr financí Andrej Babiš. Opět několikrát zkritizoval svého největšího soka Miroslava Kalouska (TOP 09) a vyjádřil se také k uprchlické krizi – zdůraznil, že chce, aby v České republice migranti nebyli.

Prvním tématem byla stížnost jednadvaceti senátorů na Babišem prosazovaný zákon o povinných kontrolních hlášeních pro plátce DPH. „To si neumím představit,“ odmítl možnost, že by stížnost prošla, Babiš. „Tito senátoři podporují podvodníky,“ dodal s tím, že se rozhodně nejedná o další administrativní zátěž. Moderátorka Babiše upozornila, že na webu jeho ministerstva není formulář k těmto hlášením, jen jeho pracovní verze – zákon by přitom měl začít platit 1. ledna. „To jsem zaskočen,“ odpověděl.

O víkendu byl na sněmu TOP 09 zvolen jejím novým předsedou Babišův největší kritik Miroslav Kalousek. „Já jsem se zapověděl, že už nikdy nepůjdu před televizní kamery s panem Kalouskem,“ připomněl Babiš jejich setkání v Otázkách Václava Moravce a opět uvedl, že předseda TOP 09 stále lže. „Pan Kalousek se stal symbolem korupce,“ myslí si.

Babiš nechápe, proč Kalousek vyzývá ke spojení všech demokratických stran proti hnutí ANO 2011. „Já si myslím, že my jsme demokratická strana,“ tvrdí předseda tohoto hnutí, uznal ale, že fakt, že sám je vlastníkem médií, není ideální. „Není to běžné. Ale moje média – já jim vlastně ani žádné rozhovory nedávám,“ uvedl Babiš s tím, že je v tisku vydavatelství Mafra často kritizován. „Určitě to není příjemné a asi to není dobré,“ připustil.

Informace o svých konkurentech nemám

Babiš rozhodně nepřipouští ani fakt, že jako majitel společnosti Agrofert má výhody před svými konkurenty. Jako ministr financí o nich prý nemá žádné informace. „Teď jste právě řekla lež,“ obvinil moderátorku a prohlásil, že striktně dodržuje zákon o střetu zájmů. „Já vadím lidem, protože přicházím s věcmi, které tady nikdy nebyly,“ myslí si.

Babiš v pořadu oznámil, že mimořádná schůze kvůli elektronické evidenci tržeb bude 11. prosince. Obstrukce, které momentálně využívá opozice právě kvůli tomuto zákonu, jsou podle ministra nebezpečné pro demokratický systém. „Pan Kalousek je nebezpečím pro demokracii,“ řekl.

Dostalo se i na otázku uprchlické krize a účast prezidenta Miloše Zemana na Albertově 17. listopadu, kde stál na jednom pódiu s extremistou Martinem Konvičkou. Podle Babiše byl Zeman zneužit Blokem proti islámu. „Podle mých informací byly demonstrace pana Konvičky ohlášeny na úplně jiné místo. Já věřím panu prezidentovi,“ uvedl ministr financí s tím, že podle něj se prezident o organizaci akcí nestará. Jako řešení současné krize vidí vicepremiér zejména uzavření Schengenu a rozhodně odmítá, že by u nás mělo žít více cizinců. „Já bych chtěl, aby v Čechách žili Češi,“ uvedl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články