Babiš likviduje normální a slušné poměry. Je třeba se bránit

Andrej Babiš (David Těšínský / SF)

Andrej Babiš | FOTO: David Těšínský / SF

Není normální mít trestně stíhaného premiéra, který stojí nad policií. Co je ale dnes vlastně ještě normální?

Následující článek šéfredaktora deníku FORUM 24 a časopisu Revue FORUM popisuje zarážející úpadek v chování držitelů moci v této zemi. Pomozte nám bránit naši zemi před tímto útokem na normální a slušné demokratické poměry.

Kdyby vám někdo v roce 2008 řekl, že na titulní straně novin předsedy vlády vyjde propagační píár článek o reprodukčních klinikách předsedy vlády, který bude informovat o tom, že ministr zdravotnictví (a zpěvák ze Superstar) připravil zákon, který umožní proplácení umělého oplodnění ženám do čtyřiceti let, čímž zvýší množství klientek reprodukčních klinik předsedy vlády, mysleli byste si, že jde o špatný fór.

Kdyby vám někdo řekl v roce 2010, že si předseda vlády přikoupil ke svým třem deníkům ještě sérii nejčtěnějších ženských časopisů, což se k provozování reprodukčních klinik fantasticky hodí, tak byste to považovali za nějaký hloupý omyl nebo zprávu z banánové republiky.

Kdyby vám někdo ještě v roce 2012 sdělil, že firmy předsedy vlády prodávají bionaftu státnímu podniku ČEPRO, a že je tedy předseda vlády na jedné straně jako soukromá osoba dodavatelem a na druhé straně jménem státu odběratelem téhož zboží, neuvěřili byste tomu. Řekli byste, že je to v civilizované zemi s fungujícím právním systémem něco zcela vyloučeného.

A kdyby vám ještě v roce 2013 někdo řekl, že je v naší zemi možné, aby byl předseda vlády trestně stíhán pro podvod s evropskými dotacemi a že to je přitom právě on, kdo se zasadí o výměnu důležitých lidí v policii, tak byste měli za to, že se to nikdy nesmí připustit, protože by šlo o naprosto nepředstavitelnou situaci, která obrací celý smysl právního státu naruby.

Toto všechno je v roce 2018 možné. Toto všechno se stalo realitou. A to proto, že se část českých médií přestala věnovat obraně veřejnosti. Už proto, že třeba patří právě premiérovi. O to je důležitější, když se lidé v jiných médiích snaží udržet principy svobodné novinářské práce.

Babišův režim je parodií na demokracii a parodií na právní stát. Proto bylo klíčovým a startujícím okamžikem této mocenské zvrhlosti převzetí nejsilnějšího vydavatelství v zemi. Přesně od tohoto okamžiku většina novinářské veřejnosti před Babišem kapitulovala.

Přitom čeští občané mají nyní osud své země zcela ve svých rukou. Není na co se vymlouvat. Je to jen a jen na nás, zda se dokážeme vzpamatovat z okouzlení falešným mesiášem. Jde jen o to, pojmenovávat věci přesně tak, jak jsou. Říkat pravdu o tom, co vidíme a slyšíme. A prostě se nebát. Pravda je totiž to, čeho se držitelé moci nyní bojí nejvíce. Bojí se, když někdo píše, že tento Babišův režim stojí na lži, na manipulaci kdysi svobodnými médii a na zcela amorální spolupráci s totalitní komunistickou stranou.

Internetový deník FORUM 24 i se svojí tištěnou verzí Revue FORUM usiluje o pravdivé informování veřejnosti a snaží se této situaci, kdy se o Babišově střetu zájmů, který je jen chabě maskovaný svěřenskými fondy, otevřeně čelit.

Chceme burcovat českou veřejnost, aby se bránila před Babišem. To znamená, abychom bránili pravidla normálního slušného a demokratického státu, která byla salámovou metodou  devalvována a pokřivena tak, aby si jedna jediná osoba mohla dovolit to, co si nikdo jiný dovolit nesmí.

Deník FORUM patří již několik měsíců mezi nejčetnější weby v České republice. Nyní je naším cílem ještě více šířit náš pohled na možnosti obrany české veřejnosti před absurditou a mocichtivostí jedné osoby. Pracujeme na tom bez peněz od oligarchů a bez zázemí silného vydavatelského domu. Budujeme naši platformu ve skupině nezávislých novinářů sami na zelené louce. Díky obrovské podpoře našich čtenářů se nám daří vytvářet alternativu k oficiálnímu mediálnímu tónu, který je zasažený kolaborací s vládnoucím oligarchou. Chceme v tom pokračovat a chceme přispět k udržení svobodných poměrů v České republice.

Předplatné časopisu Revue FORUM najdete ZDE.

Informace o naší veřejné sbírce najde ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]