Babiš má nového úhlavního nepřítele, hejtmana Haška

Eric Drooker

Při jednání ministra financí s hejtmany nedopadlo vše tak pozitivně, jak se obě strany naoko snažily tvrdit. Andrej Babiš totiž ostře zkritizoval jihomoravského šéfa a vysokého člena ČSSD. Podle slov vicepremiéra by si nadále dokázal představit spolupráci se sociálními demokraty, kromě Haška, který je podle Babiše zrádce a notorický lhář.

Babiš opět uráží své protivníky
Ostrá slova na adresu jihomoravského hejtmana prohlásil Babiš v rozhovou pro server Deník.cz, kde také označil Haška za člověka nevalného charakteru. Pro ministra prý nepřipadá v úvahu, že by se jejich kroky mohly sejít třeba na krajské úrovni. Ani tam by pro Babiše nebyl Hašek důstojným partnerem k jednání. „Pan Hašek je pro mě zrádce a notorický lhář, který má špatné vlastnosti na to, abychom s ním udělali dohodu,“ pustil se Babiš do hejtmana. Po urážkách na adresu Miroslava Kalouska, kterého ve Sněmovně označil za lháře a tuneláře, si tak druhý nejbohatší Čech našel další oběť.

Necharakterní Hašek
Jedna věc je podle Andreje Babiše schopnost zlákat občany na svou stranu, což jako zkušený politik Hašek zvládne. Druhým hlediskem je však podle šéfa státní kasy fakt, že sociálnědemokratický politik po charakterní stránce není dobrý člověk.

Koalice v krajích se zřejmě nezmění
Téma jihomoravského hejtmana vyšlo logicky na světlo poté, kdy došlo slovo na krajské volby, které se budou konat příští rok a ANO by při nich chtělo získat sedm křesel. „Vždycky jsem tvrdil, že politika je o lidech, ne o značkách. V sociální demokracii jsou lidé, s nimiž můžeme být partneři, a jiní, s nimiž spolupracovat nechceme,“ připustil Babiš, že by krajské koalice mohly v určitých případech kopírovat vládní sestavu ANO, ČSSD A KDU-ČSL. Je ale zřejmé, že především mu jde o to, aby většina důležitých lidí na radnicích patřila do jeho hnutí ANO. Pracuje na tom i speciální divize Agrofertu, která budoucí „kluky z plakátu“ chystá do předvolebního boje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner