Babiš má v Bruselu přezdívku. Mrkvový ignorant tam už údajně zcela ztichl

Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička  (archiv)

Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička | FOTO: archiv

V čase, kdy se pandemie koronaviru v Česku vymkla veškeré kontrole a lidé se kromě existenčních potíží obávají zahlcení zdravotnictví, premiér Babiš umístil na sociální síť obrázek fešného zákusku. Netečnost, o níž to vypovídá, zdvihla ze židle jednoho z evropských diplomatů.

Příspěvek na Facebookovém profilu Andreje Babiše s obrázkem zdobného zákusku a emotikonem završeným výkřikem „Mrkvový cupcake“ nenechala chladným nejmenovaného politika, patrně z Evropské komise.

„Ten váš mrkvový ignorant se už úplně zbláznil? Situace u vás je mi líto, ale má to svá pozitiva. V EU od něj máme pokoj, totálně ztichl s těmi svými nesmysly. Snad mu odzvoní i u vás,“ citoval bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička z úterního telefonátu údajného vysoce postaveného partnera v Bruselu.

„Babišovými nesmysly“ mohl dotyčný politik myslet obecně vystupování českého premiéra v poněkud nepatřičném stylu, kdy se staví do pozice, že právě on navrhne a dojedná správný evropský rozpočet, že vyřeší migrační krizi, či jeho poznámku, že by neměly nejvíc postižené země dostat nejvíc z fondu obnovy EU. Politické špičky Evropské unie zároveň Babišovi nezapomněly jeho pomluvy a urážky, že Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF je zpolitizovaný, a předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Monika Hohlmeierová že je pomatená.

Mrkvový cupcake 😍

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Pondělí 19. října 2020

Jen za pondělí 19. října, kdy Babiš předkládal národu obrázek zákusku, ministerstvo zdravotnictví evidovalo 8075 nových případů nemoci Covid 19 a v souvislosti s ní za tentýž den udávalo 97 úmrtí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]