Babiš má vedle ANO druhou stranu. Jmenuje se Přísaha. A Česku hrozí ruský fašismus

Andrej Babiš a Robert Šlachta (ČTK)

Andrej Babiš a Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Když vůdce vládní strany začne v televizi vychvalovat konkurenční politickou stranu, tak to smrdí podvodem. V normální situaci je to nepředstavitelné a absurdní. Jenže Česká republika už není normální zemí od roku 2013, kdy si zemědělsko-chemický magnát koupil média a obsadil vládu. Když nyní Andrej Babiš vykládá v TV Prima, jak se mu líbí Přísaha Roberta Šlachty, je jasné, že česká politika čelí novému podvodu. Ten podvod se jmenuje Přísaha.

Premiér Babiš na televizi CNN Prima News v rozhovoru, který mu nepochybně dobře připravili píáristé Agrofertu, prohlásil, že policejní důstojník Robert Šlachta je pohledný muž, dělá to dobře, má kontakty a má i dobré fotky. Pochvaloval si, že Přísaha má kvalitní marketing a antikorupční étos, stejně jako mělo hnutí ANO v roce 2013.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Jinými slovy: Premiér potvrdil, co si zdejší pozorovatelé již myslí pár měsíců. Andrej Babiš se svým dlouholetým spojencem Robertem Šlachtou vyrobil druhou politickou formaci, jejímž úkolem je vytvořit upadajícímu hnutí ANO nového koaličního partnera, do něhož se mohou přelévat hlasy voličů jako ve spojených nádobách.

Šlachtův marketing a jeho veřejná prezentace je navzdory jeho nízkým intelektuálním schopnostem právě proto tak kvalitní, protože se na ní podílejí stejní lidé. Největší veřejně známý dárce hnutí Přísaha Roberty Šlachty, podnikatel Miloš Fürst z jižního Plzeňska, se v minulosti podílel na kampani ANO a radil předsedovi hnutí Andreji Babišovi. Zjistily to noviny E15. To je jen příklad. Neveřejný dárce Přísahy je jasný a tyje z dotačního byznysu, který se právě snaží zastavit Evropský parlament, ale český stát ho nadále financuje z peněz daňových poplatníků. 

Česká demokracie je ve vážném ohrožení již řadu let. Řada občanů, kteří si tento stav uvědomují, hledí k podzimním volbám s nadějí, že zvítězí dvě klíčové koalice: blok ODS, TOP 09 a KDU-ČSL pod značkou SPOLU a blok Pirátů se Starosty (STAN). Ať už máme k některým subjektům jakýkoli vztah, tak jde o prakticky jedinou naději, že se Česká republika vrátí mezi slušné země, které dodržují principy právního státu a občanských svobod.

Andrej Babiš českou demokracii a právní stát prakticky rozvrátil a zavedl nadvládu marketingových podvodníků, agrobaronů a dotační mafie.

Andrej Babiš mladší (Andrej Babiš mladší, použito se svolením autora)

Jeho možnými koaličními partnery jsou nadále promoskevští komunisté a antievropští nacionalisté v Okamurově SPD. Jenže to by početně nestačilo na parlamentní většinu. Proto bylo potřeba vyrobit policejní stranu Roberta Šlachty a použít osvědčený trik s bojem proti korupci.

Je opravdu hanebné, že se na této lumpárně proti české demokracii podílel novinář Josef Klíma, který Šlachtovi vytvořil jeho knihu. Ale má to tragickou logiku. Klíma je bývalý kolega novináře Radka Johna, který podvod s antikorupční stranou vyzkoušel poprvé. Tepání nešvarů bylo nastoleno jako politická agenda, z níž se stala metodická a systematická politická manipulace. 

Situace je nesmírně vážná a velmi nebezpečná. Je třeba se připravit na to, že koalice ANO, KSČM, SPD a Přísahy by dovedla do důsledku všechny snahy o omezení svobody médií, o likvidaci standardních politických stran a dalších institucí, na nichž stojí demokracie.

Taková vláda by dovedla zemi k fašismu ruského typu a hrozilo by nám opuštění Evropské unie, což by se v našich zeměpisných šířkách prakticky rovnalo opuštění moderní civilizace. 

Dejme si vážně pozor. V následujících volbách nepůjde o školství či o daně. Půjde o bazální předpoklady důstojného života českého národa. O právní stát, o svobodu a o demokracii. Dělejme všechno pro to, ať tyto temné síly, jež jsou nyní čerstvě posilněné o stranu policajtů, porazíme. Jde tu o všechno. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články