Premiér Andrej Babiš má zdravotní problémy a ruší program

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Předseda vlády Andrej Babiš má zdravotní problémy, konkrétně se jedná o zvýšený krevní tlak. Na bratislavské konferenci ho kvůli tomu nahradí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Musel jsem navštívit lékaře kvůli zdravotní indispozici s nečekaně zvýšeným tlakem,“ uvedl Babiš pro deník Právo. Premiér se taktéž nezúčastní jednání předsedů vlád České republiky, Slovenska a Rakouska.

V diskusním panelu týkajícím se ekonomického restartu Evropské unie proto premiéra Babiše nahradí vicepremiér Havlíček. Informaci potvrdil mluvčí ANO Martin Vodička. „Odjel (Havlíček, pozn. red.) na letiště po tiskové konferenci, která se konala před 14. hodinou,“ uvedl.

Není to poprvé, kdy Babiš veřejně přiznal zdravotní komplikace. V roce 2018 v jednom ze svých videí sdělil, že mu kvůli vysokému tlaku praskla žilka v oku a musel do nemocnice. „Toho si samozřejmě všimli novináři a začali spekulovat, co mi je. Odpověď je jednoduchá: stres,“ uvedl Babiš s tím, že kvůli zvýšenému tlaku navštívil nemocnici a dostal léky. „Až tehdy jsem si uvědomil, že to fakt není sranda. Trochu jsem zvolnil, přešel jsem na dietu, už zase jím místo masa ryby a aerobně cvičím.“ Řekl také, že trpí migrénami. Tehdy si kvůli tomu naordinoval větší klid.

Premiér rád opakuje, že pracuje 18 hodin denně a o víkendu osm. „Prostě jsem takový akční důchodce.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com