Babiš: Maláčová byla během krize nekolegiální. Tak, jak ji známe

FB AB

Premiér Andrej Babiš | FOTO: FB AB

Předseda vlády Andrej Babiš opět poskytl rozhovor deníku Právo. Zastal se v něm ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, chválil si vztahy se šéfem vnitra Janem Hamáčkem a nakonec zkritizoval ministryni Janu Maláčovou a označil ji za nekolegiální.

Babiš v rozhovoru uvedl, v čem byla podle něj krize pozitivní pro jeho vládu. „Díky této epidemii se můj postoj k panu Hamáčkovi ještě zlepšil a za sebe musím říct, že to mezi námi funguje velmi dobře. Ta krize nám ve vládě umožnila se také více poznat, plně se projevily charaktery jednotlivých ministrů ať už v dobrém, či špatném,“ uvedl.

Pavel Hofman

Velkým tématem jsou stále problematické nákupy ministerstva zdravotnictví. Babiš ale Vojtěcha hájil. „Ministerstvo zdravotnictví nemělo žádné zkušenosti s nákupem zdravotnických pomůcek, chtělo nakupovat v Číně, ale plno podnikatelů si obsadilo výrobní kapacity, zneužívali situace a resort musel nakupovat pod tlakem. Nakonec dodávky z Číny zařídil pan Tvrdík, zorganizoval to pan Hamáček, za což jsem jim veřejně poděkoval. Ale prvotní kontakty a vztahy v Číně vytvořil prezident Zeman,“ tvrdí premiér.

Babiš připustil, že problémy existovat mohou, upozorňuje na ně například Nejvyšší kontrolní úřad. „Pochybení se samozřejmě nedá vyloučit, ale jsem přesvědčen, že kdyby se něco našlo, tak se to nemůže týkat pana Vojtěcha. Věřím mu, znám ho dlouho a myslím, že to je slušný a čestný člověk,“ prohlásil premiér.

Jednu osobu ale Babiš kritizoval stejně jako dříve. „Zklamala mě paní Maláčová, která se i v rámci této krize chovala stejně nekolegiálně jako předtím. Tak, jak ji všichni známe,“ řekl předseda vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner