Babiš měl jít do debaty s Fialou, v televizi bude sám. Tradice, reaguje Prima

(archiv)

Předseda ODS Petr Fiala oznámil, že se měl v Partii TV Prima střetnout s premiérem Andrejem Babišem. Ten sice potvrdil, že může přijít, ale vyžádal si, že v televizi má být sám. Jelikož po předchozích střetech s opozičními politiky sklízel předseda vlády na sociálních sítích zejména výsměch, Fiala má za to, že se debaty bojí. TV Prima ovšem fakt, že podzimní sezónu zahajuje debatou s premiérem, označila za několikaletou tradici.

„Na začátku srpna jsem dostal pozvání do zářijové Partie TV Prima společně s A. Babišem. Svou účast jsem přislíbil. Účast premiéra měla být potvrzena po jeho návratu z dovolené. Dnes TV Prima potvrdila, že premiér může, ale bude hostem Partie na svou žádost sám. Asi se bojí…“ uvádí Fiala.

Podle televize je ale účast samotného premiéra v první debatě běžná už roky. „To, že je jediným hostem nedělní Partie vždy na začátku podzimní sezóny pouze premiér bez dalšího hosta je již několikaletou tradicí sahající až do roku 2004. Tehdy to byl Stanislav Gross za ČSSD,“ uvedl za TV Prima Adam Halmoši.

Na začátku srpna jsem dostal pozvání do zářijové Partie TV Prima společně s A. Babišem. Svou účast jsem přislíbil. Účast…

Zveřejnil(a) Petr Fiala dne Úterý 27. srpna 2019

Předseda ODS napsal, že se Babišovi nediví, protože by výsledky jeho vládnutí byly konfrontovány s realitou. „Premiér ukázal, že umí jen ,žvanit‘, ale jeho politika se ukázala jako bezobsažná. V polovině volebního období nemáme ani vyrovnaný rozpočet, ani jednodušší daně, ani méně byrokracie, ani lepší školství…“ říká Fiala.

„Zájmy našeho premiéra končí u jeho osobních problémů: doma obvinění, v Evropě problémy s dotacemi. Nerad to slyší, ale je slabým premiérem, který se zapíše do dějin svou politickou neschopností, ať již si v neděli v Partii říká, co chce,“ doplnil předseda ODS.

CELÉ VYJÁDŘENÍ TV PRIMA

To, že je jediným hostem nedělní Partie vždy na začátku podzimní sezóny pouze premiér bez dalšího hosta je již několikaletou tradicí sahající až do roku 2004. Tehdy to byl Stanislav Gross za ČSSD.

Například v letech 2006, 2010, 2011 byli jedinými hosty Partie premiéři za ODS Mirek Topolánek a následně Petr Nečas.

V roce 2012 byl jediným hostem prezident. V letech 2015 až 2017 to byl premiér Bohuslav Sobotka za ČSSD.

V minulém roce zahajoval podzimní sezónu v Partii vůbec poprvé premiér Andrej Babiš za hnutí ANO.

To, že jediným hostem v Partii bude premiér je tak rozhodnutí tradiční a dramaturgické.

Dodáváme, že v letošním roce bylo v Partii celkem sedm zástupců ODS, včetně předsedy strany.

Čtyři pozvaní zástupci ODS nabízený termín pozvání nepřijali, opět včetně předsedy strany.

Zástupci ODS v Partii 2019:

20. 1. Zbyněk Stanjura

27. 1. Veronika Vrecionová

24. 3. Jana Černochová

31. 3. Martin Kupka – pozván byl Petr Fiala, ten však nemohl přijít

14. 4. Jan Skopeček

19. 5. Petr Fiala

26. 5. Alexandra Udženija

Pozvání do Partie byli, ale pozvání nepřijali:

31. 3. – Petr Fiala

12. 5. – Pavel Blažek

26. 5. – Marek Benda

16. 6. – Bohuslav Svoboda

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]