Babiš mění názor. Místo Zemana chce na Hradě Jourovou

ČTK

Miloš Zeman s Andrejem Babišem na Čapím hnízdě. | FOTO: ČTK

Andrej Babiš předvedl další ze svých názorových veletočů. Přestože se předpokládalo, že ministr financí a jeho hnutí ANO podpoří v příštích prezidentských volbách Miloše Zemana, zřejmě tomu tak nebude. Podle aktuálního vyjádření vicepremiéra totiž jeho partaj přemýšlí dokonce nad dvěma kandidáty, které by postavili proti současné hlavě státu. Vedle Martina Stropnického o němž se spekuluje již delší dobu, se po slovech Andreje Babiše pro Blesk, skloňuje i jméno eurokomisařky Věry Jourové.

Dva kandidáti lepší než Zeman

Babiš při rozhovoru pro bulvární deník zpochybnil své minulé výroky, ve kterých přesvědčoval občany, že Miloš Zeman má jako prezident jeho podporu i do dalšího volebního období. „Údajně jsem řekl, že nebudeme stavět kandidáta – to není pravda. My určitě v rámci hnutí, když to přijde na pořad dne, tak kandidáta postavíme,“ změnil jako již několikrát ministr financí názor. Podle jeho slov se dokonce nejedná pouze o jednoho vhodného člověka. „Na první dobrou vidím dvě osoby, které by mohly být kandidáty na prezidenta,“ překvapil Babiš.

ČTK

Jourová má skvělý životní příběh

Mimo ministra obrany Martina Stropnického, jehož jméno padlo již před několika měsíci, se do hry dostává i Věra Jourová. „Já si myslím, že dobrým kandidátem by mohla být Věra Jourová. Je to distingvovaná dáma, seděla ve vězení neprávem. Je to skvělý lidský příběh,“ vysvětlil Babiš Blesku. Nevyhnul se však své oblíbené disciplíně, jíž je sdělování svých rozhodnutí do médií dřív, než se o nich dozví lidé, kterých se týkají. Jourová totiž o možné nominaci na první ženu na Pražském hradě ve funkci hlavy státu, nic netuší. „Ještě jsem s ní nemluvil. To mě tak jako napadlo,“ přiznal Andrej Babiš.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner