Babiš miluje Jandáka a Drábovou. Škoda, že láska je zatím nenaplněna

Eric Drooker

Andrej Babiš na chvilku přestal v budově Ministerstva financí zachraňovat vlast a při cestě z Ústí na Labem do Litoměřic během své volební kampaně udělil rozhovor reportérovi Seznam.cz Václavu Dolejšímu.

Dozvěděli jsme se, že kraje „jsou zbytečné, jsou jen průtokovým ohřívačem peněz“, že billboardy nezabírají a dává přednost kontaktní kampani (asi proto má těch billboardů ANO tolik) a pak se vyslovil k lidem, kteří kandidují za konkurenci a kterých si podle svých slov váží.

„Já jsem měl celkem dobrý kontakt s panem Bělohradským. Ale na toho jsme jako zapomněli, tak skončil u komické dvojky, Strana zelených a ČSSD,” mluví o filozofovi, který kandiduje na senátora v Praze 6.

Starostům a nezávislým závidí Danu Drábovou, která kandiduje do zastupitelstva ve Středočeském kraji. Už před čtyřmi roky se ji pokoušel získat a nějak to nevyšlo. „Paní Drábovou znám už dlouho, uznávám ji a mám ji rád,“ tvrdí.

A nakonec je tu Vítězslav Jandák. „Toho mám strašně rád. S ním je sranda, jeho projevy ve Sněmovně miluju. On má energii a je originální.“

Je potěšitelné, že je Babiš schopen lidských citů a vede hnutí tak otevřené pro všechny. V některých případech možná narazil na lidské zboží, které se koupit nedá, nebo nabídl málo. V každém případě bere všechno, co by se mohlo líbit a co nebude moc zlobit. Vždyť i velký Shakespeare psal tak, aby se to na scéně líbilo všem od prostého lidu po členy dvora. Chce to jistý talent a ten Babiš nesporně má. Na utišení obav z atomu Drábovou, pro intelektuály Bělohradského, na srandu Jandáka a bylo by to komplet. Škoda že už nežije František Křižík a Eskymo Welzl, také by se dali zapojit. Jenže někteří nežijí, někteří nechtějí, některým dal za tu ostudu málo a oni si spočítali, že jim to za to v druhé půlce života snad ani nestojí.

Hnutí ANO má jistou výhodu, že je to spolek dostatečné amorfní a bez nějakých jasných idejí, krom tedy toho, že je třeba stát proměnit v Babišovu dojnou krávu. Připojit se může každý a „najít si své místo“. Ideální by byla Národní fronta, na které by se podíleli všichni – krom ztroskotanců a samozvanců. Takové v ČR samozřejmě nechceme.

Třeba se těch osobností najde tolik, že ANO ty kraje ještě rádo ponechá. A budou se tam peníze průtokově ohřívat ze všech sil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články